Położenie
Swinoujście jest miastem położonym na 44 wyspach. Największe z nich to Uznam, Wolin i Karsibór. Karsibór choć najrzadziej wybierany przez turystów posiada liczne atrakcje szczególnie dla miłośników agroturystyki i sportów wodnych. Choć część Świnoujścia położona na wyspie Wolin to w głównej mierze porty załadunku towarów oraz terminal promów pasażerskich to tam także znajdziemy wiele wartych uwagi miejsc jak latarnia morska czy fort zachodni. Centrum Świnoujścia znajduje się na wyspie Uznam, przez którą biegnie granica Polsko-Niemiecka. 2 samochodowe przejścia graniczne jakie znajdują się w naszym mieście pozwalają swobodnie zwiedzać Niemiecką stronę wyspy Uznam. Na jej północnym końcu, wzdłuż plaży znajduje się turystyczna część Świnoujścia. Tutaj znajdują się sanatoria, hotele, domy wczasowe, jak również liczne atrakcje dla turystów. Tutaj właśnie mieści się nasza villa.
Plaża i Promenada
Plaża jest niewątpliwie jednym z największych atutów Świnoujścia. Ukształtowana została w wyniku postępującego od lat procesu cofania się wody. Odróżnia ją to od plaż zdecydowanej większości Polskich kurortów,w których postępujące wody morskie stale ograniczają szerokość brzegu. Na dodatek plaża Świnoujska od lat spełnia najbardziej rygorystyczne europejskie kryteria czystości. Molo jest centralnym punktem plaży. To w rejonie molo odbywają się różne plażowe imprezy organizowane licznie w sezonie letnim. Wokół molo znajduje się również szeroki na kilkadziesiąt metrów pas plaży strzeżonej. Wzdłuż plaży za pasem wydm biegnie szeroki deptak - Promenada. To doskonale nadające się na długie spacery miejsce nabiera szczególnego znaczenia w sezonie letnim. Występujący artyści prezentują swoje dzieła, lokalni rzemieślnicy sprzedają pamiątki okolicznościowe, pobliskie sklepiki kuszą licznymi smakołykami, a występujący na przyległej do Promenady Muszli Koncertowej zapewniają dobrą rozrywkę.
Miejsca i Zabytki
Ze względu na swoje położenie obronne i znaczenie strategiczne Świnoujście i okolice były zawsze ważnym punktem militarnym. Liczne konflikty jakie przetoczyły się przez polskie ziemie na przstrzeni wieków pozostawiły po sobie wiele imponujących fortyfikacji obronnych. Dziś miejsca jak Fort Anioła czy Fort Gerharda są atrakcją turystyczną dla zwiedzających. Odwiedzający wyspę Uznam często też odwiedzają jej niemiecką stronę, gdzie otwarte dla zwiedzających jest lotnisko Luftwafe oraz stacja okrętów podwodnych. Mówiąc o Świnoujskich zabytkach nie sposób nie wspomnieć o stojącym nad morzem wiatraku który stał się symbolem Świnoujścia. Natomiast po drugiej stronie Świny stoi najwyższa w Polsce latarnia morska z której można obserwować panoramę na całą okolicę.
Świnoujście Nasza Villa Oferta Lokalizacja Kontakt Galeria
Graphics and design: Tomasz Wierzbicki