Wydarzenia w roku szkolnym 2014/2015


t_DSC_0620.jpg    23.06.2015 – Pożegnanie klasy VI

 

       W dniu 23.06.2015r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy VI. Na początku wystąpili uczniowie klasy V w programie artystycznym.. Następnie wystąpili uczniowie klasy VI. Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie. Odbyło się również wręczenie nagród dla uczniów, którzy zdobyli czołowe miejsca w konkursach sportowych rozegranych w czasie Festynu Rodzinnego.


t_DSC_0592.jpg   16.06.2015 – Komers klasy III

 

W dniu 16.06.2015r. odbył się komes klasy III gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła klasa II w programie artystycznym. Uczniowie wręczyli upominki starszym kolegom. Uczniowie klasy III podziękowali wychowawczyni oraz wszystkim nauczycielom. Po części artystycznej odyła się wspólna zabawa.


t_DSC_0457.jpg   16.06.2015 – Święto Patrona Szkoły

 

Dnia 16.06.2015 roku odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły. Przed rozpoczęciem uroczystości, czyli mszą świętą, zebraliśmy się w szkole, aby razem z pocztem sztandarowym wyruszyć do kościoła w naszej parafii. Po mszy wszyscy wróciliśmy do szkoły, gdzie rozpoczęła się akademia, upamiętniająca patrona naszej szkoły – Świętego Brata Alberta. W trakcie części artystycznej, uczniowie przybliżyli nam osobę Brata Alberta. Później nastąpiło rozdanie nagród z konkursów o naszym patronie, przeprowadzonych w naszej szkole.


t_DSC_0511.jpg   16.06.2015 – Projekt edukacyjny uczniów klasy II

 

      W dniu 16.06.2015r. uczniowie z klasy II gimnazjum w składzie: Karolina Mazur,  Dominik Malik, Filip Ostrzywilk, Bartłomiej Płocica i Grzegorz Rut podczas Święta Patrona Szkoły na szkolnym korytarzu zaprezentowali swój projekt edukacyjny  - Zapałczaną makietę dworku z Krzeczowic.

      Modrzewiowy dworek  pochodzi z XVII wieku, jest uznawany za cenny zabytek województwa podkarpackiego. W latach 80 został przeniesiony do „żywego skansenu” Pastewnik w Przeworsku. Dworek został odrestaurowany i  stworzono w nim 22 miejsca noclegowe.


t_DSCN2885.jpg   11.06.2015 – Konkurs o Św. Jadwidze

 

W dniu 11.06.2015r. w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbyło się wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień laureatom Międzyszkolnego konkursu plastyczno-multimedialnego „Życie Świętej Jadwigi Królowej Polski”.

W kategorii prac plastycznych w grupie klas I-III z naszej szkoły I-miejsce zdobyła uczennica kl.I Monika Dec a II-miejsce uzyskała uczennica kl.I Julia Kościńska.

W kategorii prac plastycznych w grupie klas IV-VI z naszej szkoły II-miejsce zdobyła uczennica kl. VI Agnieszka Kocur, a wyróżnienie uzyskała uczennica kl. V Wiktoria Siupik.

W kategorii prac multimedialnych klas gimnazjalnych I-miejsce zdobyła uczennica kl. I Monika Marek a wyróżnienie Aleksandra Niemiec z kl.III.

 

 


     t_DSC_0487.jpg   2.06.2015 - Rajd turystyczno-krajoznawczy ,,Nasza okolica"

 

Dnia 2 czerwca 2015 roku odbył się rajd pieszy zorganizowany przez uczniów kl. II (Sylwię Harpulę, Macieja Dubasa, Marcina Jamrożego, Mateusza Jamrożego i Patryka Grandę) w ramach projektu edukacyjnego ,,Nasza okolica".

Trasa rajdu biegła urokliwymi zakątkami wśród pól i lasów, a zakończyła się wspólnym ogniskiem.

W rajdzie brali udział uczniowie kl.II z wychowawczynią p. Jwoną Makar, p.dyrektor Teresa Pieniążek i p. Marzanna Karpa, która była opiekunką projektu.

W rolę przewodnika wcielił się Maciek Dubas, który uraczył wszystkich ciekawymi opowieściami.

                                                                                                                                      Sylwia Harpula


t_SAM_4433.jpg   1.06.2015 – Wycieczka klas I-III do Jasinki i Medynii

 

      Dnia 1 czerwca 2015 roku uczniowie z oddziałów 0 –III wraz z wychowawczyniami panią Dorotą Śliwą, panią Małgorzatą Kocur, panią Wandą Wilczek i panią Małgorzatą Stępak wzięli udział w całodniowej wycieczce do Jasionki i Medynii.

      W Jasionce koło Rzeszowa dzieci miały możliwość zwiedzania terminalu lotniska.
 Z tarasu widokowego obserwowały przyloty i odloty samolotów, dowiedziały się też, na czym polega praca pilota oraz służb obsługi i ratownictwa lotniska.

       Drugą atrakcją była wizyta w Zabytkowym Ośrodku Garncarskim w Medynii Głogowskiej. Tu uczniowie zapoznali się z etapami powstawania naczyń glinianych, wzięli udział w warsztatach garncarskich oraz ozdabiali przygotowane przez gospodarzy gliniane kogutki, które z kolei mogli zabrać sobie na pamiątkę.

      Z okazji Dnia Dziecka wszyscy zostali zaproszeni do zabytkowej karczmy na poczęstunek. Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń wszyscy wrócili do domu zadowoleni
i radośni.

Małgorzata Stępak


 

t_Zdjecie0042.jpg   1.06.2015 – Dzień dziecka – Dzień sportu szkolnego

 

W dniu 1.06.2015r. z okazji Dnia dziecka odbyły się rozgrywki sportowe. Uczniowie rywalizowali w grach zespołowych jak piłka nożna i siatkówka oraz w konkurencjach indywidualnych jak np. konkurs skakania na skakance oraz strzelania piłką na bramkę.


t_DSC02538.jpg   27-28.05.2015 - GIMNAZJALIŚCI TRAKTEM DUNAJCA

 

      W dniach 27 - 28 maja 2015r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Żurawiczkach odbyli wycieczkę szkolną pod opieką swoich wychowawców: K. Rolskiej-Michno (kl.1),

I. Makar (kl.2), J. Turek (kl.3). Trasa wycieczki biegła przez następujące miejscowości: Krościenko, Szczawnicę,  Niedzicę, Czorsztyn oraz Zakopane. Program wyjazdu obejmował atrakcje turystyczne o walorach przyrodniczych (biologicznych i geograficznych) oraz historycznych.

      W pierwszym dniu pobytu grupa pod opieką przewodnika weszła szlakiem na Trzy Korony- najwyższy wierzchołek pasma Pienin w granicach Pienińskiego Parku Narodowego - pierwszego w Europie i drugiego na świecie parku o charakterze międzynarodowym.

Uczniowie poznali ukształtowanie terenu oraz florę i faunę charakterystyczną dla Pienin.

Weszli również na Górę Zamkową  - najwyżej w Polsce położony zamek (779 m n.p.m) o charakterze warowni, wzniesiony przez Bolesława Wstydliwego dla swej żony Kingi.

Po zejściu ze szlaku gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego oraz Pijalnię Wód Mineralnych w Szczawnicy.

      Drugi dzień pobytu obejmował rejs statkiem po Zbiorniku Czorsztyńskim. Z przystani u podnóża Zamku Dunajec w Niedzicy wycieczkowicze przepłynęli do Czorsztyna. W przerwie rejsu uczniowie zwiedzili ruiny średniowiecznego Zamku Czorsztyn – wzniesionego za panowania króla Kazimierza Wielkiego. Warownia strzegła dunajeckiego odcinka szlaku handlowego, biegnącego z Polski na Węgry.

Następnie w stolicy Tatr - Zakopanem - uczniowie wyciągiem krzesełkowym dostali się na Butorowy Wierch, skąd przeszli na Gubałówkę, gdzie mogli podziwiać panoramę gór. Widzieli również największą w Polsce skocznię narciarską - Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza.

Punktem kulminacyjnym wycieczki był spacer po Krupówkach - rozbrzmiewających muzyką kapel góralskich w kolorowym różnojęzycznym tłumie.

      Oprócz walorów edukacyjnych, wspólny wyjazd był okazją do nabycia właściwych postaw  oraz integracji zespołów klasowych. Zmęczeni, ale zadowoleni - z bagażem nowych wrażeń - gimnazjaliści wrócili do domów.

      Organizatorzy wycieczki składają serdeczne podziękowania dla sponsora - Firmy Transportowej SPRINT EXPRESS z Kańczugi.

Katarzyna Rolska- Michno                                                         

 


certyfikat2.jpg


Rada Rodziców i społeczność
Zespołu Szkół im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

– wszystkim osobom zaangażowanym,
darczyńcom, ofiarodawcom i sponsorom

składa serdeczne podziękowania
za pomoc na rzecz potrzebującego Mateuszka.


t_DSC_0144.jpg   24.05.2015 - Festyn Rodzinny ,,I Ty możesz pomóc”

     

      W dniu 24 maja 2015 r. przy Remizie OSP w Żurawiczkach odbył się festyn związany z corocznym Dniem Rodziny organizowany przez Radę Rodziców oraz społeczność szkolną Zespołu Szkół im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach.

      Festyn rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Pani Teresa Pieniążek, która powitała wszystkich gości i złożyła życzenia Rodzicom.

      Część artystyczną rozpoczęły najmłodsze dzieci Ośrodka Przedszkolnego ,,Kompetentne Przedszkolaki’’ i zerówki pod opieką pań: Moniki Wołoszyn, Agaty Kukli  i Doroty Śliwy. Dzieci zaprezentowały się w wierszach, tańcach i piosenkach dla swoich rodziców.

      Następnie uczniowie z klas I-III przygotowani przez swoje wychowawczynie panią Małgorzatę Kocur, panią Wandę Wilczek i panią Małgorzatą Stępak wystąpiły w inscenizacji pt.: ,,Na jagody”. Część artystyczną zakończył nowoczesny taniec uczennic z naszego Gimnazjum, który przygotowała pani Marzanna Karpa.

      Po części artystycznej odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez Radnych Wsi Żurawiczki i pana Lemiecha. W loterii tej nagrodzonych zostało 17 uczniów naszej szkoły, a nagrodami były karnety na plac zabaw i zestawy słuchawkowe.

      Innymi atrakcjami, z których mogli wszyscy skorzystać były: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, basen z kulkami, przejażdżki kładami, samochodami terenowymi i motocyklami, pieczone kiełbaski, wata cukrowa, artystyczne makijaże, możliwość zakupu domowych wypieków, loteria fantowa i rozgrywki sportowe.

      W tym roku podczas naszego festynu odbyła się akcja charytatywna wspierająca półrocznego Mateuszka z Maćkówki. Cały dochód z festynu przeznaczono na leczenie i rehabilitację tego chłopca.

      W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna, rodzice, właściciele sklepów  ADS i Premium z Żurawiczek oraz Maaw-Sport i Atlas z Przeworska, właściciele placów zabaw, samochodów terenowych i motocykli , organizacja Orlen Spot z Przeworska, Firma Bamal z Pełnatycz , Radni Rady Gminy z Żurawiczek. Nagłośnienie imprezy zawdzięczamy panu Piotrowi Szularowi z Żurawiczek.

      Wszystkim uczestnikom festynu i akcji charytatywnej składamy serdeczne podziękowania.

Małgorzata Stępak

 


plakat2.jpg24.05.2015 - Festyn Rodzinny „I Ty możesz pomóc”


t_DSC_0060.jpg   8. 05. 2015 – WYRÓŻNIENIE DLA PATRYCJI SZCZEPAŃSKIEJ

Uczennica klasy I Gimnazjum zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie historycznym pt. „Miejsce powiatu przeworskiego w kraju i Europie na przestrzeni dziejów”. Ten interdyscyplinarny konkurs cieszy się corocznie od kilkunastu już lat ogromnym zainteresowaniem. Tak było również w tym roku, gdyż wzięło w nim udział około 190 uczniów szkół wszystkich szczebli naszego powiatu. Tym bardziej cieszy, że wśród tylu prac, wiersz „naszej” Patrycji o pułkowniku Wojciechu Szczepańskim został doceniony i wyróżniony. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

I. Makar


t_DSC_0042.jpg   4.05.2015 – Uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

„Niech każdy (…) miłość własną - kraju miłości poświęci!” Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji majowej. Nasi uczniowie zaprezentowali wiersze oraz piosenki o tematyce podniosłej i patriotycznej. Pomiędzy treści literackie i muzyczne zostały wplecione elementy sztuki teatralnej. Występ miał za zadanie przybliżyć zgromadzonym sytuację polityczną Rzeczpospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku, jak również podkreślić wartość rządów prawa, powszechnego patriotyzmu oraz tradycji ojczystych. Akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uświetniło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego.

t_DSC_0046.jpg

Dzień wcześniej, reprezentujący naszą szkołę Poczet Sztandarowy włączył się także do uroczystych gminnych obchodów Narodowego Święta Konstytucji, które miały miejsce w Zarzeczu.

I. Makar


t_P1060741.jpg   4.05.2015 - „Ortografia co do głowy trafia”

Dnia 4 maja 2015 r. zorganizowano Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Jak co roku, tak i teraz, cieszył się on wielkim powodzeniem. Do ortograficznego pojedynku przystąpiło 16-tu uczniów. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie świadomości ortograficznej i wrażliwości na problemy pisowni.

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w tej ortograficznej zabawie, w szczególności zwycięzcom, którzy uhonorowani zostaną nagrodami, dyplomami i tytułami mistrzowskimi dnia 16 czerwca 2015 r., tj. w Święto Patrona Szkoły.

Z dumą ogłaszamy, iż zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii otrzymała uczennica klasy V-ej – Natalia Dec.

 

Tak przedstawiają się wyniki konkursu:

      I.        Natalia Dec

    II.        Wiktoria Siupik

   III.        Maciej Pacholasz

Wyróżnienie

Kacper Kita

Samuel Wąsacz

                                                                                       Wioleta Drabik - Wąsacz

                                                                                                          organizator konkursu


t_DSC08093.jpg   14.04.2016 - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

 1. Tematyka

Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem,
 i higienicznym trybem życia oraz nawiązywała bezpośrednio do hasła obchodzonego
7 kwietnia 2015 r.  Dnia Zdrowia: „Bezpieczeństwo żywności"

2. Adresaci:

Konkurs skierowany był do uczniów klas I i II gimnazjum z Zespołu Szkół w Zarzeczu
i Zespołu Szkół w Żurawiczkach oraz uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu
( Technikum Żywienia, Liceum Ogólnokształcące – klasy I - IV)

3. Forma konkursu

Konkurs składał się z 2 etapów ( szkolnego i międzyszkolnego), na których przeprowadzony został test  jednokrotnego wyboru złożony z 40 pytań, ułożony oddzielnie dla gimnazjalistów i uczniów Zespołu Szkół Rolniczych.

I etap  - szkolny – do finału przeszło 8 uczniów z każdej szkoły z najwyższą liczbą punktów II etap– międzyszkolny – w finale zostali wyłonieni laureaci ( miejsca I-IV)
 z każdej szkoły uczestniczącej w konkursie

4.Terminarz konkursu, nagrody

I – II  tydzień marca 2015- ogłoszenie konkursu, zapoznanie uczniów  z tematyką, rozdanie zagadnień, utworzenie listy chętnych: 11uczniów z klasy 1 PG, 11 uczniów z klasy 2 PG

9 kwietnia 2015 r.  - etap szkolny konkursu, wyłonienie finalistów:

KLASA 1 PG: Patrycja Głąb, Marcelina Jamroży, Aleksandra Szczepańska

KLASA 2 PG: Justyna Dyrkacz, Maciej Dubas, Marzena Hajczewska,

Magdalena Rupar                                                                                                           

14 kwietnia 2015 - finał konkursu w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz dyplomów:

I MIEJSCE - Marzena Hajczewska - kl. 2 PG

II MIEJSCE - Magdalena Rupar - kl.2 PG

III MIEJSCE - Karolina Mazur - kl.2 PG

WYRÓŻNIENIE - Justyna Dyrkacz

Każdy uczestnik finału konkursu otrzymał dyplom poświadczający udział
w konkursie

Za zajęcie miejsca od I do IV uczniowie otrzymali nagrody-upominki, dodatkową nagrodą dla nich był udział w warsztatach kulinarnych -

16 kwietnia

                                                       0piekun: Katarzyna Rolska - Michno


t_05.jpg   24.03.2015 – PROGRAM „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

 

Uczniowie Gimnazjum w Żurawiczkach zorganizowali dla swoich kolegów warsztaty kulinarne. Uczestnicy ochoczo zgromadzili się w szkolnej stołówce i wyczekiwali z niecierpliwością na przyjazd koordynujących warsztatami uczniów Technikum Żywienia pod opieką pani Katarzyny Rolskiej-Michno. Młodzi adepci sztuki kulinarnej pojawili się punktualnie i jak przystało na profesjonalistów w efektownych strojach kucharskich. Przedstawili się uczestnikom warsztatów, a potem zapoznali uczniów ze szczegółami menu, zasadami i etapami prac oraz przydziałem czynności.

Uczniowie zanim przystąpili do działania zadbali o higienę rąk, narzędzi i produktów, a także organizację i bezpieczeństwo miejsca pracy. Następnie zabrali się za wyczarowywanie wspaniałych dań i przekąsek. Celem były łatwe posiłki, które każdy z nich mógłby samodzielnie przygotować raz jeszcze w domu. Część Gimnazjalistów obierała i kroiła warzywa oraz owoce. Pozostali łączyli składniki i zagniatali ciasto na bułeczki pełnoziarniste. W dalszej kolejności komponowali pasty serowe, którymi smarowali pieczywo. Powstające mini kanapki dekorowali ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, nadając im wiosenny charakter. Wiele przyjemności nasi uczniowie czerpali z przygotowywania naturalnych domowych deserów. Młodzież chętnie kosztowała dań i z niecierpliwością czekała na ich oficjalną ekspozycję i degustację.

W końcowej fazie warsztatów rozstawiono stoiska kulinarne oraz zaproszono uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczystą degustację. Wszyscy bardzo pochlebnie wypowiadali się na temat wydarzenia oraz przekąsek, które błyskawicznie znikały ze stołów.

Przygotowana impreza sprawiła, że uczestnicząca w nim młodzież przekonała się o możliwości połączenia wspaniałej zabawy z pożytecznym. Opanowała i udoskonaliła umiejętności kulinarne, a pozostałych członków naszej społeczności szkolnej uświadomiła w kwestii zdrowego, pysznego i niedrogiego żywienia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Uczniów Technikum Żywienia Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu, ich Opiekunów i Dyrekcji, a także do naszych Gimnazjalistów   i ich Rodziców, dzięki którym to wydarzenie miało miejsce.

IWONA MAKAR

 


t_DSC_0749.jpg  13.03.2015 – Kartki Świąteczne


t_DSC_0832.jpg  13.03.2015 – Pogadanka nt. wyboru zawodu


    t__DSC0666.jpg   28.02.2015 - Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

 

Uczennica klasy I gimnazjum Monika Marek zdobyła wyróżnienie w finale wojewódzkim konkursu  plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom”. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się dnia 28 lutego 2015 w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. Monice serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.K.


t_DSC_0488.jpg   25.02.2015 – WIZYTA BISKUPA

 


t_018.jpg   17.02.2015  – DYSKOTEKA WALENTYNKOWO– OSTATKOWA

 

We wtorek, tuż po feriach, nasi gimnazjaliści podsumowali karnawał, bawiąc się podczas szkolnej dyskoteki. Korzystając z okazji uroczyście rozdano adresatom Kartki Walentynkowe, po przeczytaniu których niejednej osobie szybciej zabiło serce.

 


t_DSC_0471.jpg   28.01.2015 – Choinka szkolna

 

Dnia 28.01.2015r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, którą rozpoczęliśmy ferie zimowe. W tym roku, jak nigdy zabawa była naprawdę udana. Na przystrojonej przez Samorząd Uczniowski sali bawiliśmy się prawie do rana. Żarty! – tylko do 21.

Trudno w to wierzyć ale w naszej szkole mamy super kolegów, ponieważ wszyscy chętnie tańczyli z koleżankami. Razem z uczniami ze szkoły podstawowej i gimnazjum bawiły się również wspaniale dzieci z oddziału przedszkolnego.

Z utęsknieniem czekamy na następną, równie udaną zabawę choinkową.

Do zobaczenia za rok!


t_444.jpg   24.01.2015 - Gminny konkurs kolęd i pastorałek

 

W zabytkowym pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu dnia 24 stycznia 2015 r. odbył się Gminny konkurs kolęd i pastorałek.  Artyści prezentowali zgromadzonej publiczności piękne kolędy i pastorałki. W konkursie wzięło udział ok. 80 wykonawców ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Zarzecze. Artyści prezentowali się w różnych kategoriach. Można było posłuchać solistów, duety, zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne oraz zespoły śpiewacze z terenu naszej gminy. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury w Zarzeczu. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę.

Laureaci z naszej szkoły:

Szkoły Podstawowe kl. 0-III

wyróżnienie - Monika Bieniasz kl.II

Gimnazjum - soliści

III miejsce - Łukasz Przewrocki kl. I

Zespoły - III miejsce


t_03.jpg   22.01.2015 – Kochane serce Babci i Dziadzia

 

      Cóż warte byłyby nasze dzieciństwo bez naszych kochanych babć i dziadków? To pytanie zadaje sobie zapewne każdy uczeń naszej szkoły, w okresie kiedy zbliża się ten jeden, długo oczekiwany Dzień Babci i Dziadzia.

      Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy i przygotowaliśmy się do tego dnia. Chcieliśmy w jak najlepszy sposób przyjąć w murach szkoły nasze kochane babcie i dziadków. Kiedy już nadszedł ten dzień, a mianowicie 22 styczeń – wtedy nasza szkoła wypełniła się po brzegi gośćmi.

Każda wnuczka i każdy wnuk mógł uścisnąć i złożyć długo przygotowywane życzenia. Pokazaliśmy również naszym babciom i dziadziom czym tak naprawdę zajmujemy się w szkole, to że nasza praca nie składa się tylko i wyłącznie na zdobywaniu wiedzy ale również potrafimy np. wcielić się w rozmaite role i odegrać dla naszych gości Jasełka Bożonarodzeniowe.

      Cała nasza społeczność szkolna bardzo dziękuje Babciom i Dzidziom za przybycie i zaprasza za rok.


t_DSC_0454.jpg   16.01.2015 - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SZKOLNEGO „KLASOWE ZMAGANIA O COOLTURALNE ZACHOWANIA”

 

W dniach 15.12.2014r. do 16.01.2015r. nasza szkolna społeczność uczniowska wraz z wychowawcami klas była zaangażowana w działania, mające na celu wyłonić „Coolturalną klasę” oraz „Mistrzynie i Mistrzów Cooltury”.

Dzieci i młodzież naszej szkoły wzięły udział w zmaganiach w poszczególnych konkurencjach konkursowych. Obejmowały one między innymi:

·         wykonanie Klasowych Kodeksów Dobrych Manier;

·         przygotowanie Stołu Wigilijnego i zaprezentowanie właściwego zachowania przy stole;

·         wykazanie się znajomością zasad savoir vivre w różnych sytuacjach codziennych

i okolicznościowych;

·         zaprezentowanie stroju na różne okazje.

Przebieg i wyniki poszczególnych konkursów krótkofalowych pokazały, że nasi uczniowie w sporej większości posiadają wiedzę na temat zasad zachowania się w różnych sytuacjach codziennych i odświętnych. Dzięki temu projektowi uczniowie, którzy mogli mieć wątpliwości, co do zasad zgodnych z kodeksem savoir vivre’u, rozwiali je.  Bez obaw o możliwość popełnienia gafy mogą teraz odpowiednio się przedstawić, przywitać, zachować w miejscach publicznych, a nawet ubrać stosownie do sytuacji. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż poszczególne grupowe konkurencje integrowały zespoły klasowe i przyczyniły się do uświadomienia uczniom, jak ważne jest poczucie odpowiedzialności i solidarności. „Umiejętność życia”, czyli dosłowne tłumaczenie pojęcia savoir vivre, na pewno zaprocentuje wszystkim nam i każdemu z osobna.

Iwona Makar

wyniki konkursu


t_DSC_0399.jpg   19.12.2014 – Szkolna wigilia

„Jest taki dzień bardzo ciepły

Choć grudniowy,

Dzień zwykły dzień,

w którym gasną wszystkie spory…”

 

      Jesteśmy jedną, wielka rodzina dlatego też 19 grudnia 2014r. zebraliśmy się na sali gimnastycznej aby rozpocząć świętowanie zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Po wcześniejszym spożyciu wieczerzy wigilijnej z naszymi wychowawcami i zaproszonymi gośćmi, przyszedł czas na obejrzenie przepięknej inscenizacji „Świątecznej opowieści o Szewcu Mateuszu”, która poruszyła głęboko nasze serca. Następnie nastąpiło odczytanie słów Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólna modlitwa i łamanie się okruszyną opłatka.

      Życzyliśmy sobie przede wszystkim zdrowia, dobrych ocen, spełnienia marzeń oraz dziękowaliśmy i przepraszaliśmy naszych nauczycieli, którym czasami sprawialiśmy przykrość. Niejednemu w takim momencie zakręciła się łezka w oku.

      Chcieliśmy podziękować wszystkim, od których otrzymaliśmy przepiękne życzenia. My również życzymy wszystkim udanego Nowego 2015 roku.


t_19.jpg   17.12.2014 – Konkurs plastyczny „Bożonarodzeniowe Ozdoby Świąteczne”

 

Centrum Kultury w Zarzeczu informuje, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. „BOŻONARODZENIOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNE”.

Na konkurs wpłynęło 82 prace w pięciu kategoriach: anioły, szopki, stroiki, kartki, inne ozdoby. Poziom prac był wyrównany, jury podkreśla, że tegoroczne ozdoby świąteczne były bardzo oryginalne i starannie wykonane.

Laureaci i wyróżnienia dla uczniów naszego Zespołu Szkół

      kategoria: ANIOŁY

II Miejsce: Julia Wąsacz

III Miejsce: Patryk Jarosz

      Kategoria: Szopki

I Miejsce: Kacper Kita

III Miejsce: Marcelina Jamroży

Wyróżnienie: Katarzyna Jarosz

      Kategoria: Stroiki

III Miejsce: Wiktoria Anklewicz

      Kategoria: Kartki:

I Miejsce: Oliwia Pelc, Patrycja Głąb

II Miejsce: Monika Marek

III Miejsce: Jakub Głąb, Nikola Puchyr

Wyróżnienie: Fabian Rojek, Karolina Wąsacz, Jakub Dec

 



t_DSC_0211.jpg   12.12.2014 - Konferencja podsumowująca projekt pt. „Mówimy Stop przemocy w gminie Zarzecze”

 

      W dniu 12 grudnia br. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Mówimy Stop przemocy w gminie Zarzecze. Podczas konferencji przedstawiono informację dotyczącą realizacji projektu. W ramach projektu zorganizowano rajd rowerowy, przeprowadzono badania ankietowe nt. skali zjawiska przemocy, prowadzone były programy profilaktyczne i warsztaty profilaktyczne dla uczniów w szkołach na terenie gminy Zarzecze, odbyły się spektakle profilaktyczne dla społeczności lokalnej, zorganizowany został kurs samoobrony dla uczniów szkół gimnazjalnych w Zarzeczu i Żurawiczkach, odbył się konkurs wiedzy nt. przemocy, jak również konkurs plastyczny pt. Różne oblicza przemocy.

      Na zakończenie konferencji wystąpili uczestnicy kursu samoobrony tj. uczniowie z Gimnazjum z Zarzecza oraz Żurawiczek wraz z instruktorami Spółdzielni Socjalnej „Instytut Sportów Walki”. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, a młodzież zaprezentowała swoje umiejętności, które zdobyła podczas kursu.

      Podczas konferencji wręczono nagrody dla uczestników konkursów wiedzy na temat przemocy oraz konkursu plastycznego „Różne oblicza przemocy”

      W konkursie wiedzy na temat przemocy - kategorii Szkoła Podstawowa

II miejsce – Agnieszka Kocur - kl.IV

      W kategorii Szkoła Gimnazjalna

I miejsce - Róża Porębny – kl. III

III miejsce - Marzena Hajczewska - kl.II

      W ramach realizacji projektu pt. „Mówimy Stop przemocy w gminie Zarzecze” odbył się konkurs plastyczny pt. „Różne oblicza przemocy”

 W konkursie wzieło udział 33 prace uczniów z terenu gminy Zarzecze

      W kategorii Szkoła Gimnazjalna :

III miejsce - Monika Marek - kl.I

wyróżnienie - Patrycji Głąbkl.I


t_3.jpg   11.12.2014 - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

Tuż przed Świętami w Zespole Szkół Rolniczych w Zarzeczu odbyła się uroczystość rozdania  nagród w konkursie na najpiękniejsze stroiki. Impreza ta była połączona ze spotkaniem integracyjnym uczestników i opiekunów mającym na celu promocję zdrowego żywienia. W tym roku hasłem przewodnim uroczystości było: „Dlaczego jabłko?”. Odpowiedź na  to pytanie znalazła się w prezentacji przedstawiającej walory tego tradycyjnego, polskiego owocu. Jednym z punktów programu był pokaz tworzenia dekoracji z jabłek w wykonaniu uczniów technikum żywienia. Na konkurs wpłynęło 125 prac.

W kategorii szkół gimnazjalnych  II miejsce zajęła uczennica klasy I  Andżelika Kita

Zwycięzcom puchary wręczyła pani Bernadeta Dżugan reprezentująca Agencję Rynku Rolnego w Rzeszowie. Nagrody rzeczowe dla laureatów ufundowali: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu oraz firma GREINPLAST.


UWAGA KONKURS!

savoir-vivre

„KLASOWE ZMAGANIA O COOLTURALNE ZACHOWANIA”

15.12.2014 – 16.01.2015r

     W(Y)CHODZĄC NIE ZOSTAWIAJ KULTURY ZA DRZWIAMI…


 

HARMONOGRAM:
18.12.2014r
. – Klasowy kodeks dobrych manier – konkurs plastyczny

19.12.2014r. – Stół wigilijny – konkurs na najpiękniejsze nakrycie stołu wigilijnego zgodne z zasadami savoir vivre

8.01.2015r. – Twarzą w twarz – konkurs, test znajomości zasad przedstawiania się, witania, podawania ręki itp.

12.01.2015r. – Na co dzień – konkurs, test znajomości zachowania w codziennych sytuacjach i w miejscach publicznych

14.01.2014r. – W muzeum, teatrze i kinie – konkurs, test zachowania się w wymienionych miejscach

16.01.2015r. – Strój – konkurs, pokaz/ prezentacja na żywo strojów na wybraną okazję (szkoła/praca; uroczystość; spotkanie towarzyskie/zabawa)

 

PODSUMOWANIE I NAGRODZENIE

UCZNIÓW (Mistrzyni i Mistrza „Cooltury”) ORAZ KLAS („Coolturalnej klasy”)  ODBĘDZIE SIĘ 16.01.2015r.

 

Szczegóły w regulaminie i u wychowawców klas.         Prezentacja savoir vivre


t_DSC_0153.jpg   8.12.2014 – Cyrk w naszej szkole

 

      Dnia 8.12.2014r. do naszej szkoły przybył cyrk, który wprowadził wiele zamieszania a naszych umysłach. Okazało się, że niektórzy z nas mają spore umiejętności aby kiedyś pracować w cyrku. Niektórzy z przymrużeniem oka patrzyli na występ aktorów, a u niektórych widać było, że są bardzo zafascynowani występem. Najbardziej obawialiśmy się reakcji zwierząt przywiezionych przez cyrkowców.

Wszystko jednak zostało opanowane i po wspaniałym występie rozeszliśmy się na lekcje.


t_SAM_3733.jpg   5.12.2014 – Lekcja muzealna

 

5 grudnia 2014r. zorganizowany został "mikołajkowy" wyjazd do Muzeum Lubomirskich w Przeworsku, gdzie uczniowie uczestniczyli w następujących lekcjach muzealnych: "Święty Mikołaj Biskup w tradycji i kulcie religijnym" (dział- Etnografia) oraz "O starym Przeworsku gawęda" (dział- Historia). Wycieczka zorganizowana została przez wychowawców klas gimnazjalnych: p. I. Makar, p. K. Rolską-Michno, p. J. Turek.


t_DSC_0044.jpg   5.12.2014 – „Z długą brodą i w kożuchu, mknie na saniach w białym puchu …”

 

      Mknął, i mknął i wreszcie w dniu 5.12.2014r. dotarł do naszej szkoły, ten długo oczekiwany przez wszystkie dzieci i nie tylko – gość prosto z nieba. Odwiedził małe dzieci z przedszkola, uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów, którzy wcześniej zapowiadali, że nie wierzą w Świętego Mikołaja. Gdy jednak zobaczyli Go w szkole od razu zmienili zdanie. Dzień ten skłania nas wszystkich, również do refleksji i podjęcia działań na rzecz dzieci, które potrzebują naszego zainteresowania i pomocy. W związku z tym postanowiliśmy odwiedzić dzieci przebywające w Domu Dziecka w Łopuszce Małej, sprawdzić czego najbardziej potrzebują i przyjść do nich z konkretną pomocą.

Radość bowiem przynosi każdemu człowiekowi nie branie ale z głębi serca obdarowywanie, tych którzy tej pomocy potrzebują.


t_DSC_0019.jpg   4.12.2014 – Spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa

 

W dniu 4.12.2014r. w ramach realizacji projektu pt. „Mówimy Stop przemocy w gminie Zarzecze odbył się spektakl profilaktyczny podejmujący problematykę przemocy w rodzinie pt: „Najlepszy z najlepszych” w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna w Krakowie.


INFORMACJA

      W związku ze zbliżającą się zimową przerwą świąteczną,  która w naszej szkole będzie trwała od dnia 22 grudnia 2014 roku do dnia 6 stycznia 2015 roku informujemy,
iż istnieje możliwość zorganizowania zajęć wychowawczo - opiekuńczych dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki w tych dniach. Proszę o zgłaszanie do dnia 15 grudnia 2014 roku w sekretariacie Zespołu Szkół im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach zapotrzebowania na powyższe zajęcia.


t_IMG_0634.jpg   21.11.2014 - XVII Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Nastroje jesieni”

 

      Uczennica I klasy gimnazjum Monika Marek zajęła II miejsce w powiatowym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Nastroje jesieni” organizowanym przez MOK w Przeworsku za prace fotograficzne w grupie wiekowej od 12 do 16 lat


t_SAM_3518.jpg   27.11.2014 – U Andrzeja – Dobrodzieja

 

W naszej szkole w dniu 27.11.2014r. miał miejsce wieczór magii i czarów. Każda dziewczyna i chłopak w tym dniu mógł poznać swoją przyszłość. Niesamowitą rzeczą okazało się, że niektórym naszym koleżankom i kolegom andrzejkowe wróżby zaczynają się spełniać. Myślą już o zawodzie, czy też chłopcu czy dziewczynie, którą wybrali w trakcie tego wieczoru. Warto też dodać, że naszą szkołę w ten niecodzienny wieczór odwiedziły wróżki „z prawdziwego zdarzenia”. Po poznaniu swojej przyszłości bawiliśmy się i tańczyliśmy do późnych godzin wieczornych. Teraz tylko pozostała refleksja i miłe wspomnienia związane z tym wieczorem.


t_SAM_3428.jpg   18.11.2014 – Żywa lekcja przyrody, poświęcona gadom

 

W dniu 18 listopada 2014 roku odbyła się żywa lekcja przyrody, poświęcona gadom. Lekcja została przeprowadzona przez panią Magdalenę Bruzda - pedagoga i serpentologa, pracownika Agencji Impresaryjno- Artystycznej „ KLAPS ART ” z Krakowa.

            W lekcji tej wzięła udział cała społeczność szkolna, tj.  dzieci z oddziałów przedszkolnych,  uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

            Podczas lekcji uczestnicy mieli możliwość poznać zakres treści programowych dotyczących: systematyki, morfologii, fizjologii, sposobów rozmnażania i odżywiania gadów.  Zapoznali się z charakterystycznym środowiskiem występowania ,  z ich zachowaniem 
i przyzwyczajeniami, jak również poszerzyli wiedzę w zakresie rozpoznawania 
i charakteryzowania poszczególnych gatunków. W trakcie spotkania zostały  również  obalone mity dotyczące węży i przełamane stereotypy na ich temat.

 Poprzez prezentację żywych okazów ( m.in. boa tęczowy, pyton tygrysi, wąż smugooki) prowadząca spotkanie starała się rozwinąć zainteresowania przyrodnicze oraz postawy badawcze u widzów, którzy mieli okazję przyglądać się zwierzakom z bliska, a także ich dotknąć.


t_SAM_3310.jpg   14.11.2014 – Spotkanie nt . przeciwdziałania przemocy

 

W ramach projektu „Mówimy Stop przemocy w gminie Zarzecze” w naszej szkole w klasach gimnazjalnych odbyły się pogadanki dotyczące przeciwdziałania przemocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali pouczających wskazań.


t_SAM_3238.jpg   12.11.2014 – Akademia z okazji Święta Niepodległości

„JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, KIEDY MY ŻYJEMY”

 

W środę, 12 listopada 2014 roku, uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której nasza młodzież przybliżyła wszystkim zebranym okoliczności utraty, a następnie odzyskania – w dniu 11. listopada 1918 roku – niepodległości przez Polskę.

W związku z 96 rocznicą zakończenia I wojny światowej oraz powstania po 123 latach zaborów – Niepodległej Polski – życzymy sobie, by nie zaprzepaścić bohaterskich czynów naszych przodków, a tym samym współcześnie budować i umacniać wartość, jaką jest –Wolność.Iwona Makar


t_SAM_3154.jpg   7.11.2014 – Akcja „Śniadanie Daje Moc”

 

W Zespole Szkół im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach przeprowadzono akcję „Śniadanie Daje Moc”. W zajęciach wzięły udział klasy 0-III w liczbie 45 uczniów. Głównym celem programu było rozwijanie świadomości zdrowego odżywiania, a przede wszystkim kształtowanie nawyku spożywania śniadania.

      7 listopada w Dniu Śniadanie Daje Moc uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali smaczne, pożywne i pełne witamin śniadanie. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki wykonane z różnego rodzaju pieczywa, serów, wędlin i warzyw oraz owocowe szaszłyki, soki i mleko. Na degustację potraw zaproszono rodziców, nauczycieli i uczniów ze starszych klas.

prezentacja „Śniadanie Daje Moc”


t_SAM_3050.jpg   6.11.2014 – Lekcja muzealna

 

Nauczyciele-wychowawcy organizują dla uczniów Zespołu Szkół w Żurawiczkach wyjazdy o charakterze edukacyjno- wychowawczym w myśl przysłowia ''Cudze chwalicie, swego nie znacie". Cele i założenia programowe tych wycieczek to zapoznanie z kulturą i tradycją regionu.

6 listopada 2014 roku gimnazjaliści pod opieką p. K. Rolskiej-Michno, p. J. Turek i. p.  M. Kościńskiej odbyli wyjazd do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku, gdzie obejrzeli wystawę w Galerii Magnez pt.''Rzecz o sztuce robienia cukru z buraków, czyli historia Cukrowni w Przeworsku". Uczestniczyli również w lekcji muzealnej "Życie codzienne w pałacu magnackim w XIXw."  Zwiedzili również Muzeum Pożarnictwa ("Gaszenie pożarów dawniej i dziś - rozwój techniki gaśniczej na przestrzeni wieków").


t_6.jpg   16.10.2014 - POZNAJEMY SIĘ, CZYLI PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY…

 

W czwartkowy wieczór nasi Gimnazjaliści mieli szczególną okazję do wspólnej zabawy podczas szkolnej dyskoteki.

Została ona zorganizowana przy pomocy Rodziców i Wychowawców klas, by przywitać w naszej społeczności uczniowskiej koleżanki i kolegów z klasy I Gimnazjum. 

Bliższemu poznaniu się, „przełamaniu lodów” i zaaklimatyzowaniu przez Pierwszoklasistów posłużyły przygotowane specjalnie dla nich przez starszych kolegów humorystyczne zabawy  i konkurencje zręcznościowo- sprawnościowe.

Uczniowie z I Gimnazjum poradzili sobie ze wszystkimi próbami znakomicie!!! Dzięki temu wkupili się do elitarnego grona Gimnazjalistów, dowodem czego były późniejsze wspólne, wesołe i przebojowe pląsy na parkiecie.

Iwona Makar


t_SAM_2840.jpg   15.10.2014 – Pasowanie uczniów klas pierwszych

 

15 października 2014r. w obecności wszystkich uczniów naszej szkoły, dyrektora, nauczycieli oraz rodziców odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Wyjątkowość tej chwili podkreślały eleganckie stroje uczniów oraz czarne birety na ich głowach, ufundowane przez rodziców. Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy II gimnazjum. Pierwszacy byli  poddawani licznym próbom przez Królewnę Śnieżkę i krasnoludki, w role których wcieliły się uczniowie klasy drugiej i musiały wykazać się wiedzą na temat szkoły, ojczyzny, ruchu drogowego i dobrego zachowania. Wszystkie próby przeszli zwycięsko i Królewna Śnieżka zgodziła się na przyjęcie pierwszaków do braci uczniowskiej.

Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy razem ze starszymi kolegami z klasy pierwszej gimnazjum  ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przysięgi pani dyrektor Teresa Pieniążek dokonała pasowania na ucznia .

      Na pamiątkę tego wydarzenia każdy Pierwszak otrzymał okolicznościowy dyplom , legitymację szkolną i drobne upominki.

 

15 października został podsumowany projekt Fundacji Banku Ochrony Środowiska ''Czas na zdrowie'' realizowany od marca do czerwca 2014r. i zakończony Festynem Zdrowia dla uczniów Zespołu Szkół w Źurawiczkach oraz społeczności lokalnej.

Opiekun projektu p.Katarzyna Rolska-Michno wręczyła dyplomy i nagrody grupie 10 gimnazjalistów odpowiedzialnych za realizację projektu. W rankingu 170 szkół z całej Polski, biorących udział w konkursie, gimnazjum w Źurawiczkach uplasowało się na 30 miejscu.

 


t_SAM_2774.jpg   13.10.2014 - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

 

„W czas złotej jesieni
To święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada. […]”
Takimi słowami w poniedziałek, dnia 13. października 2014 roku rozpoczęliśmy akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Atmosfera uroczystości była wyjątkowa- nie tylko na skutek aury polskiej złotej jesieni, ale przede wszystkim w związku z obecnością szczególnego Gościa - Wójta Gminy Zarzecze, Pana Wiesława Kubickiego. Pan Wójt, korzystając z przypadającego Święta, wręczył Pani Dyrektor Nagrodę Wójta Gminy Zarzecze.

Również Pani Dyrektor wyróżniła nagrodami następujących Nauczycieli i Pracowników Naszej Szkoły:

1. p. Dorotę Śliwę;

2. p. Małgorzatę Kocur;

3. p. Joannę Kubicką;

4. p. Katarzynę Rolską – Michno;

5. p. Katarzynę Kulpa;

6. p. Annę Owsiak.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Nasi uczniowie, w formie „Koncertu Życzeń” w wersji humorystycznej, podziękowali swoim Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły za trud w przekazywaniu wiedzy, poświęcenie, wyrozumiałość oraz uśmiech.

Iwona Makar


t_SAM_2576.jpg   7.10.2014 – Pokaz doświadczeń chemicznych

 

            7 października odbył się pokaz doświadczeń chemicznych prezentowanych przez studentów trzeciego roku Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej w tym absolwentkę gimnazjum z Żurawiczek - Joannę Niemiec.

Studenci uczestniczący w projekcie "Nobel dla Młodych'' mogli podzielić się swoją wiedzą i poszerzyć wyobrażenie młodszych kolegów na temat wyboru ścieżki edukacyjnej. Ponadto śledząc losy absolwentów Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół pozostają w bieżących relacjach ze środowiskiem lokalnym.


t_01.jpg   29.09.2014 – Kurs samoobrony

 

W dniu 29.09.2014r. rozpoczął się w naszej szkole kurs samoobrony dla grupy 20 uczniów gimnazjum. Zajęcia są prowadzone przez Spółdzielnię Socjalną „Instytut Sportów Walki” z Rzeszowa. Celem kursu jest kontrola w sytuacjach stresowych.


t_DSC_0045i.jpg   27.09.2014 - RAJD ROWEROWY

 

Rankiem, dnia 27 września 2014 r.  sprzed naszej szkoły wyruszył  25-osobowy peleton, który w Zarzeczu dołączył do uczestników  rajdu rowerowego zorganizowanego pod hasłem „Świat bez przemocy”.

Trasa rajdu biegła z Zarzecza przez Siennów, Bóbrkę, Krzeczowice, Żurawiczki, Łapajówkę. Każdy cyklista otrzymał koszulkę, pamiątkowy dyplom i upominek, a do tego miło spędził czas przy grochówce i kiełbasce.

Rajd rowerowy był częścią projektu  „Mówimy Stop przemocy w gminie Zarzecze”.

Ponieważ idea świata bez przemocy jest nam bardzo bliska, wszyscy z wielkim zaangażowaniem pokonali trasę rajdu. Szczególne słowa uznania należą się naszym najmłodszym uczestnikom - uczniom klasy IV, którzy wykazali się wytrwałością i pogodą ducha.

MK


27.09.2014 -       Konferencja i warsztaty ''Pytaj, badaj, wnioskuj'' w Rzeszowie

 

Mając na uwadze rozwój kompetencji kluczowych uczniów, nauczyciele przedmiotów matematyczno- przyrodniczych uczestniczyli w konferencji i warsztatach ''Pytaj, badaj, wnioskuj'', które odbyły się 27 września w Rzeszowie w Hotelu Prezydenckim.

Konferencja organizowana była przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) w ramach projektu Akademia Uczniowska, obejmującego nauczanie matematyki, biologii, chemii, fizyki.

Nauczyciele pozyskali cenne wskazówki oraz materiały dydaktyczne dotyczące prowadzenia zajęć metodami praktycznymi opartymi na działaniu i zaangażowaniu uczniów w lekcję.

      W celu inspirowania uczniów do samodzielnego badania świata zgodnie ze schematem badań naukowych podjęto dodatkowe inicjatywy angażujące uczniów w proces dydaktyczny. 


   11.09.2014 - V TURNIEJ ORLIKA

o Puchar Premiera Donalda Tuska w Zarzeczu

 Dnia 5 i 9 września 2014r. odbyły się w Zarzeczu eliminacje gminne V TURNIEJU ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Drużyny do turnieju zostały zgłoszone przez UKS -y i Szkoły z terenu gminy Zarzecze. Opiekunowie drużyn to nauczyciele tychże szkół. Turniej jest organizowany oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych:  10- 11 lat, oraz 12-13 lat.

Kategoria CHŁOPCY MŁODSI – 4 miejsce  UKS „Sokół” przy ZS w Żurawiczkach.
Kategoria CHŁOPCY STARSI -1 miejsce UKS „Sokół” przy ZS w Żurawiczkach;


   t_SAM_2570.jpg   9.09.2014 – Spotkanie z policjantem

 

               Dnia 9.09.2014r.  odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – III z policjantem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance. Chętnie odpowiadali na pytania policjanta, utrwalając w ten sposób wiadomości dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze, znajomości znaków drogowych , konieczności noszenia znaków odblaskowych itp. Pan policjant był pełen podziwu, jak dużą wiedzę dzieci posiadają na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa . Przygotował również niespodziankę, prezentując  radiowóz policyjny.  Uczniowie mieli możliwość wejścia do środka pojazdu, dotknięcia i obejrzenia wyposarzenia, które się w nim znajdowało. Spotkanie z policjantem spodobało się dzieciom i wywołało długie dyskusje.


 

    1.09.2014 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 1 września 2014 r. Wydarzenie to rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Żurawiczkach. Po mszy społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym przybyła do szkoły, by tam zostać powitaną przez panią dyrektor Teresę Pieniążek. Później uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, kolegami i koleżankami.

     Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli było to miłe i przyjazne spotkanie.

                                                                                                                Kamila Bluczak