Wydarzenia w roku szkolnym 2013/2014


t_SAM_2470.jpg        27.06.2014 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

      Zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy jak zawsze mszą świętą, po której udaliśmy się do szkoły. Tam na sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna, składająca się z występów naszych przedszkolaków oraz dzieci z zerówki. Następnie odbyło się rozdanie nagród. Nagradzani byli uczniowie z wzorowym zachowaniem, dobrymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz ci, którzy cały rok pracowali na rzecz szkoły. Pani Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna nie zapomnieli o rodzicach, którzy angażowali się w życie naszej szkoły oraz pomagali w organizacji zadań wychowawczych. Po rozdaniu nagród uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie wychowawcy rozdali im świadectwa. Po tym mogli już tylko cieszyć się wakacjami…

Do zobaczenia we wrześniu! 


t_SAM_2397.jpg                    25.06.2014 – Pożegnanie klasy VI i III gimnazjum

      W środę, dwudziestego piątego czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie ostatnich klas podstawówki oraz gimnazjum. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby pożegnać naszych, już absolwentów. Akademia rozpoczęła się wystąpieniem ostatnich klas. Wówczas mieli oni okazję podziękować za lata spędzone w naszej szkole. Następnie młodsi koledzy pożegnali ich recytując wiersze oraz śpiewając piosenki. Nie obyło się także bez upominków dla naszych absolwentów oraz łez wzruszenia. Na sam koniec wszyscy zgromadzeni wstali, po czym wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Ale to już było”. Ta akademia na pewno zostanie w naszej pamięci.


t_SAM_2267.jpg                    17.06.2014 – Święto szkoły

      Siedemnastego czerwca, jak co roku odbyło się święto naszej szkoły. Przed początkiem uroczystości, czyli mszą świętą, zebraliśmy się w szkole, aby razem z pocztem sztandarowym wyruszyć do kościoła w naszej parafii. Po mszy wszyscy wróciliśmy do szkoły, gdzie rozpoczęła się akademia, upamiętniająca patrona naszej szkoły – Świętego Brata Alberta. W trakcie części artystycznej, uczniowie przybliżyli nam osobę Brata Alberta. Później nastąpiło rozdanie nagród z konkursów o naszym patronie, przeprowadzonych w naszej szkole. Uczniowie chętnie brali w nich udział. Po rozdaniu, pani Dyrektor pożegnała wszystkich, po czym każdy udał się do swoich domów.


t_DSCN0468.jpg                    8.06.2014 – Konkurs fotograficzny "Zespół pałacowo-parkowy w wiosennej aurze"

 

      Uczennica klasy VI Marcelina Jamroży zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych w konkursie fotograficznym „Zespół pałacowo-parkowy w wiosennej aurze". Nagrodę odebrała podczas przeglądu zespołów śpiewaczych w Zarzeczu w dniu 8 czerwca 2014r.


t_SAM_2045.jpg                    1.06.2014 – Festyn rodzinny „Czas na zdrowie”

 

      Dnia 1 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach odbył się Festyn Rodzinny z udziałem społeczności lokalnej pod hasłem "Czas na zdrowie". 

      Celem przedsięwzięcia było podsumowanie trzeciej edycji projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska realizowanego przez 10-osobową grupę gimnazjalistów pod opieką  p. Katarzyny Rolskiej-Michno.

W skład zespołu realizującego projekt "Czas na zdrowie" weszły następujące uczennice: klasa I PG: Klaudia Król, Maria Sobala, Marzena Hajczewska, Justyna Dyrkacz; klasa II PG: Róża Porębny, Dagmara Wąsacz, Justyna Pieniążek, Kinga Szklarz, Justyna Cząstka, Aleksandra Niemiec.

W terminie od marca do czerwca 2014r. grupa projektowa realizowała regulaminowo zadania konkursowe, promując ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży i dorosłych.

Relacje z kolejnych etapów konkursu gimnazjalistki składają przez internet, za pośrednictwem portalu www.aktywniepozdrowie.pl ( zakładka "Czas na zdrowie"). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w sierpniu 2014 r.

      Festyn Zdrowia był również okazją do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodzin, ustanowionego przez ONZ i obchodzonego już po raz dwudziesty.

 Impreza zgromadziła licznie przybyłych gości, którzy obejrzeli ciekawy program artystyczny o tematyce prorodzinnej w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Życzenia Dzieciom - w dniu ich święta - oraz Rodzinom zgromadzonym na festynie złożyli: Dyrektor Zespołu Szkół  Teresa Pieniążek oraz Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki.

      Impreza plenerowa obfitowała w liczne atrakcje: rozgrywki sportowe z nagrodami, przejazd bryczką po okolicy, "bajkowe" makijaże dla najmłodszych, tańce na świeżym powietrzu. Przygotowano również wystawę prac plastycznych pod hasłem "Czas na zdrowie".

W konkursie nagrody zdobyli następujący uczniowie:

- wyróżnienie za udział -  przedszkole unijne ( 15 osób)

- klasa "0" - Patryk Jarosz - I miejsce, Julia Kościńska, Maja Siupik - II miejsce, Martyna Król - III miejsce

- klasy 1-3 SP - Fabian Rojek(kl.2) - I miejsce;  Bartłomiej Harpula(kl.1), Kinga Dec(kl.2) - II miejsce; Konrad Porębny(kl.2), Dominik Cisek(kl.3), Jowita Wasyliszyn(kl.2) - III miejsce

-klasy 4-6 SP - Wiktoria Siupik(kl.4) - I miejsce; Natalia Dec(kl.4) - II miejsce; Patrycja Głąb(kl.6) - III miejsce

- klasy 1-3 PG - Aleksandra Niemiec(kl.2), Justyna Pieniążek(kl.2) -I miejsce; Sylwia Harpula(kl.1), Marzena Hajczewska(kl.1) - II miejsce; Róża Porębny(kl.2) - III miejsce

 Zorganizowanie imprezy nie byłoby możliwe dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców oraz Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Żurawiczek. Jesteśmy wdzięczni za przygotowanie poczęstunku na bazie zdrowych produktów.

Dziękujemy również sponsorom: p.Piotrowi Malinowskiemu- Prezesowi Zarządu firmy BAMAL oraz p. Wojciechowi Kiszce - właścicielowi hurtowni MAAW-Sport w Przeworsku.

      To udane wydarzenie na zawsze zostanie wpisane w kalendarium szkoły.

 

Katarzyna Rolska-Michno


t_SAM_1869.jpg                    30.04.2014 – Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

 


t_SAM_1826.jpg                    29.04.2014 – Wieczornica „Pamięć o nich miała zaginąć”

      Dnia 29 kwietnia 2014 roku o godzinie 17:00 odbyła się wieczornica upamiętniająca losy żołnierzy "wyklętych" oraz rozgrywającą się wiosną 1940 roku Zbrodnię Katyńską. Została ona zorganizowana przez czwórkę uczniów z klasy II PG: Aleksandrę Niemiec, Różę Porębny, Marcina Leszczyńskiego i Daniela Pieniążka pod opieką pana Piotra Kuca w ramach projektu gimnazjalnego. Wieczornica zgromadziła okolicznych mieszkańców, a zwłaszcza pracowników szkoły oraz rodziców przybyłych na wywiadówkę. Akademia opierała się na prezentacji multimedialnej bogatą w wiadomości, dokumentalne filmy i ilustracje pozwalające zbliżyć odbiorców do wydarzeń z tamtych lat. Spotkanie uświetniały również piękne wiersze w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wieczornica cieszyła się sporym zainteresowaniem, pozwoliła na umocnienie ducha patriotyzmu wśród społeczności szkolnej jak i odkryła fakty wiążące się z tajemniczą zbrodnią polskich oficerów oraz walczących ze stalinizacją żołnierzy podziemia skazanych na zapomnienie.

Na zakończenie pod szkolną tablicą poświęconą płk. Wojciechowi Szczepańskiemu zapalony został znicz ku czci bohaterów oddających życie za honor naszej Ojczyzny. 


t_SAM_1648.jpg                    24.04.2014 – Dzień Ziemi

 

      Dnia 24 kwietnia 2014r. w naszej szkole  na górnym korytarzu odbyła się akademia z okazji „Dnia Ziemi” . Głównym jej organizatorem była Pani Joanna Kubicka.

                  Przedstawienie  rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej. Śpiewali piękne piosenki ekologiczne oraz mówili również wiersze o tematyce ekologicznej. Następnie głos oddano klasie 5, która przygotowała krótkie  zadania związane z ekologią i ochroną środowiska. Każda klasa otrzymała kartkę z zadaniem , które miała rozwiązać w określonym czasie. Gdy wszyscy byli już gotowi, wybrane osoby z poszczególnych klas przedstawiły rozwiązania swoich zadań. Po tym jakże ciekawym  zajęciu klasa 6 miała dla dzieci niespodziankę. Uczniowie przygotowali i przedstawili bajkę o „Zielonym Kapturku i siedmiu krasnoludkach”. Zawierała ona intrygujące zagadki oraz wskazówki jak postępować, aby nasz świat był lepszy.

      Na zakończenie  Pani Dyrektor  Teresa Pieniążek ogłosiła wyniki klasowego, plastycznego konkursu o tematyce ekologicznej oraz  wyniki   konkursu wiedzy pt. „Las i jego mieszkańcy” , które wcześniej zostały przeprowadzone w naszej szkole. Wyróżnione osoby otrzymały upominki w postaci książek, dyplomów  i świeżych owoców.

      Dzień Ziemi w naszej szkole udał się wspaniale. Z pewnością wiele osób zrozumiało, że nasza planeta potrzebuje pomocy, bo jeśli my jej nie pomożemy to sami zginiemy.


t_SAM_1427.jpg                    6.03.2014 – Akademia z okazji Dnia Kobiet

 

      6 marca 2014 roku na sali gimnastycznej odbyła akademia z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie z klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgrywali scenki kukiełkowe, które były związane z „płcią piękną”. Po złożeniu życzeń chłopcy wręczyli Paniom wykonane przez siebie kwiaty, a dziewczynki otrzymały słodycze.


t_SAM_1415.jpg                    2.03.2014 – Kaziuki

 

      2 marca uczniowie Zespołu Szkół w Żurawiczkach rozprowadzali pod kościołem w Żurawiczkach piernikowe serduszka, które uprzednio sami upiekli, ozdobili i zapakowali.  W ten sposób kultywowali oni tradycję Kaziuków, które  co roku obchodzone są  w niedzielę przed 4 marca. Odbywają się one na pamiątkę kanonizacji św. Kazimierza Królewicza, patrona Polski i Litwy oraz orędownika i patrona tych, którzy podejmują służbę publiczną w państwie. Św. Kazimierz jest stawiany jako wzór konsekwencji w realizowaniu postanowień oraz miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących.  Była to również kwesta uczniów, w której zbierane były środki finansowe na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Bardzo wielu mieszkańców Żurawiczek, Maćkówki i Zalesia wsparło naszą inicjatywę i zakupiło paczuszki z piernikowymi serduszkami za co jesteśmy bardzo wdzięczni!


t_SAM_1373.jpg                    19.02.2014 – Pokaz Magika

Dziewiętnastego lutego do naszej szkoły zawitał magik. Wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć jego pokaz. Magik do swoich sztuczek zaprosił także niektórych uczniów, którzy byli bardzo zdziwieni jego umiejętnościami. Z pewnością ten pokaz spodobał się każdemu.


t_SAM_1292.jpg                    8-9.02.2014 – Szkolenie Rady Pedagogicznej


t_025.jpg                    05.02.2014 – Wyjazd na narty

 

 Dnia 05.02.2014r. odbył się wyjazd na narty do Ośrodka Narciarskiego KiczeraSki w Puławach. Był on zorganizowany w celu nauki jazdy na nartach oraz mile spędzonego czasu na stoku.

     Po przyjeździe do Puław udaliśmy się do wypożyczalni sprzętu narciarskiego, a następnie gdy wszyscy byli gotowi zostaliśmy rozdzieleni na 3 grupy. Do pierwszej grupy należeli ci, którzy potrafili jeździć na nartach, a pozostałe dwie grupy liczyły osoby początkujące. Nad osobami, które umiejętnie jeździły na nartach sprawowała opiekę pani Marzanna Karpa, a osobami początkującymi wśród których było wiele osób, które stawiały swoje pierwsze kroki na nartach zajęły się panie instruktorki. Swoją naukę rozpoczęliśmy od rozciągnięcia się, a następnie zaczęliśmy próbować jeździć. Panie instruktorki pokazały nam wiele ciekawych i potrzebnych sposobów do jazdy na nartach. Gdy byliśmy już po nauce pierwszych najważniejszych sposobów jazdy, udaliśmy się na ciepły posiłek do restauracji nieopodal stoku. Po obiedzie każdy otrzymał karnety na wyciąg. Wszyscy udaliśmy się więc na inny stok niż byliśmy dotychczas. Ćwiczyliśmy tam z instruktorami zjazdy. Łatwo było zauważyć kto nauczył się już jeździć.  Gdy umieliśmy w miarę jeździć panie instruktorki pozwoliły nam zjeżdżać samym ze stoku. W większości nie obyło się bez wywrotów. Pod koniec naszego pobytu oddaliśmy sprzęt narciarski do wypożyczalni  i wyjechaliśmy z Puław do naszych domów.

     Myślę, że każdemu ten pobyt na stoku bardzo się podobał i gdy za rok będzie jeszcze jedna taka wycieczka to wszyscy pojada z myślą ,że potrafią jeździć na nartach.


t_SAM_1238.jpg                    16.01.2014 – Dzień Babci i Dziadka

 

Dnia 16 stycznia br. w naszej szkole odbyło się jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu, tj. Dzień Babci i Dzień Dziadka zorganizowane przez Radę Pedagogiczną wraz z Panią Dyrektor mgr Teresą Pieniążęk przy współpracy Rady Rodziców. Sala wypełniona była po brzegi, a uroczysty nastrój spotkania podkreślała orkiestra przygrywająca skoczne rytmy.

   Dyrektor Zespołu Szkół im. Św. Brata Alberta Pani Teresa Pieniążek powitała zebranych Seniorów oraz zaproszonych gości: zastępcę wójta Gminy Zarzecze pana Jana Telegę, przewodniczącego Rady Gminy Zarzecze pana Izydora Pieniążka, pana sołtysa Andrzeja Ruta, przewodniczącą Rady Rodziców panią Renatę Przewrocką oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich panią Lucynę Piątek.   

   Uroczystość rozpoczęła pani mgr M. Stępak, a po niej życzenia dla Seniorów w imieniu całej społeczności uczniowskiej przekazała przewodnicząca Rady Samorządu – uczennica III klasy PG – Donata Balawender.

   Występy przygotowane specjalnie na tą miłą i jakże sympatyczną  okoliczność rozpoczęli najmłodsi uczniowie – dzieci z Punktu Przedszkolnego „Kompetentne Przedszkolaki” w Żurawiczkach pod kierunkiem pani mgr Moniki Wołoszyn. Na program przedszkolaków składała się inscenizacja pt. „Prezenty dla Babci i Dziadka”, dwa tańce o zimie oraz piosenka „Złota gwiazdka” wykonana przez Karolinkę Wąsacz.

   W dalszej części uroczystości udział wzięły dzieci z „zerówki” pod opieką pani mgr Doroty Śliwy oraz uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej przygotowane przez panie – mgr Wandę Wilczek, mgr Małgorzatę Stępak i mgr Małgorzatę Kocur. Na część artystyczną złożyły się wiersze i piosenki, których bohaterami były oczywiście Babcie i Dziadkowie. Wspomnieć także tu należy grę na skrzypcach uczennicy III klasy SP – Małgorzaty Jamroży.

    Sztuka Bożonarodzeniowa – „Jasełka”, których pomysłodawcą i reżyserem był Ojciec Erwin dopełniła całości programu przygotowanego z myślą o naszych Seniorach. Cały spektakl zachwycał zarówno barwą akcji, ale i wspaniałą grą uczniów klas IV – VI SP oraz I – III PG, którzy wcielili się doskonale w swoje role niczym profesjonaliści. A co najważniejsze swoją spontanicznością, bez żadnej sztuczności zaangażowani w role, których zagranie sprawiało im wyraźną radość, potrafili wzbudzić w sercach widzów wzruszenie i zadumę. Należy im się więc najwyższe uznanie, bowiem role te zagrane były z ogromnym kunsztem aktorskim. Całość przedstawienia ubogacała piękna, bogata scenografia.

   Zgromadzeni goście gromkimi brawami nagrodzili występy naszych uczniów, jak również pracę nauczycieli, którym za włożony trud w przygotowanie uroczystości należy się ogromne podziękowanie.

   Dzieci z całą pewnością sprawiły  Babciom i Dziadziom ogromnie miłą niespodziankę, a na zakończenie wręczyły jeszcze, wraz z życzeniami, przygotowane upominki. Do życzeń dołączyła się także Pani Dyrektor. Atmosfera spotkania owiana była rodzinnym ciepłem, bo takie przecież zawsze i wszędzie wnosi obecność naszych Babć i Dziadków.

Wioleta Drabik - Wąsacz


t_IMG_3139.jpg                          12.01.2014 - Żywa Szopka w Żurawiczkach

 

W tym roku Żywą Szopkę zorganizowaliśmy pod „grzybkiem” przy OSP w Żurawiczkach. Przedstawienie to odbyło się 12 stycznia 2014roku w niedzielę o godz.16.00. Inspiracją do jej przedstawienia jest nasz zakonodawca św. Franciszek, który w 1223 roku w Greccio pierwszy odegrał to misterium przy współudziale swoich Braci oraz żywych zwierząt.

Głównymi bohaterami byli Święta Rodzina: Jezus – (którego zagrał 4 letni Michał Hajczewski), Maryja oraz św. Józef. Obok nich asystowali śpiewając liczni aniołowie. Jeden z aniołków musiał dokarmiać sianem głodnego kucyka, który gdy nie miał co jeść próbował skubać piórka z jego anielskich skrzydeł. Atrakcją był wjazd 3 Króli na koniach z hodowli naszej wioski.

      Bardzo pięknie i stylowo została zrobiona scenografia całego wnętrza Szopki wraz z pięknym niebem które wtedy stykało się z ziemią. Obok wkomponowane zostały zagrody dla zwierząt. Była Lama (zwana Kacprem), baran muflon z krętymi rogami, kozioł, mały biegający dzik wraz ze świnką wietnamską, owieczka która okociła się w Nowy Rok wraz z dwoma jagniętami (białą i czarną owieczką), bocian- Wojtek który rozkładał skrzydła i głośno klekotał na znak, że coś w tym Nowym Roku on tu jeszcze rodzinom przyniesie. Było też bardzo wiele pięknych i kolorowych ptaków: (bażanty, kaczki-mandarynki, papugi, gęsi).

Wraz z zespołem Młodzież franciszkańska śpiewała kolędy, a niektórzy zaprezentowali swe zdolności dając koncert na flecie bocznym, harmonii i saksofonie. Choć tylko pogoda nie dopisała, to nie odstraszyło to przybyłych parafian i gości, by poprzez wspólne kolędowanie oddać chwałę Nowonarodzonemu Bogu. I tak w radości i kolędowej zadumie spędziliśmy miło niedzielny styczniowy wieczór.

 

Bogu niech będą dzięki- o. Erwin Ceklarz.


t_06.jpg                    29.12.2013 - Jasełka w Żurawiczkach

 

Uczestnicząc w tajemnicy radości Bożego Narodzenia Pana Jezusa w Żurawiczkach zostały przedstawione jasełka przez dzieci i młodzież tutejszej parafii. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem i zgromadziły bardzo liczne grono widowni przybyłej nawet z okolicznych miejscowości.

Jasełka te były przedstawione dwa razy: 29 grudnia oraz 5 stycznia w kościele licznie wypełnionym. W przedstawieniu tym brało udział ponad 50 dzieci i młodzieży oraz około 10 osób w obsłudze technicznej. Pracowaliśmy ponad dwa miesiące, gdzie oprócz prób wykonaliśmy piękne dekoracje oraz szyte były niektóre stroje.

O. Nikodem- Gwardian klasztoru powiedział podsumowując że: „Jasełka te były  wielowątkowe i tak bogate że na pewno Hollywood by się nie powstydził takiej produkcji”. Cieszymy się z tego bardzo i dziękujemy wszystkim którzy przybyli nagradzając nas długimi i gromkimi brawami. Mamy zdolną młodzież i dzieci za co szczególnie dziękuje rodzicom. Przedstawienie to zostało nagrane na film DVD.

 Już teraz pragnę zapowiedzieć kolejne przedstawienie które zamierzamy wykonać w naszym kościele - będzie to Męka Pana Jezusa.

Wszystkim za zaangażowanie, ogromną pracę, pomoc wielu osób, życzliwość i ofiarność składam serdeczne podziękowanie.

O. Erwin Ceklarz – reżyser przedstawienia


t_SAM_1046.jpg                    20.12.2013 - Wigilia szkolna

Dwudziestego grudnia w naszej szkole odbyła się oficjalna wigilia szkolna. Podczas niej uczniowie przedstawili nam fragment jasełek wyreżyserowanych przez naszego ojca katechetę. Życzenia złożyła wszystkim pani Dyrektor, a następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły podzielili się opłatkiem. Po tym każda klasa razem ze swoim wychowawcą udała się do swoich sali na Wigilię Klasową.  Po czasie spędzonym razem wszyscy udali się do domów, aby kontynuować przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.


t_druzyna.jpg                    12.12.2013 – Powiatowe zawody piłki ręcznej dziewcząt w Rączynie

 

W Zarzeczu odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców klas IV-VI.  Zawody zaczęły się od meczu dziewczyn Siennów-Zarzecze. Pomiędzy zawodami dziewcząt grali chłopcy. Później my zagrałyśmy z Siennowem, a następnie z Zarzeczem. Nasza gra zakończyła się zwycięstwem w zawodach gminnych.

   12 grudnia odbyły się zawody powiatowe w Rączynie. Zawody rozpoczęła nasza drużyna. Zagrałyśmy z Gniewczyną, z którą przegrałyśmy. Wszystkie następne mecze wygrała nasza drużyna, a w skutku zdobyłyśmy wicemistrzostwo w powiecie przeworskim, czyli II miejsce. 

   Zarówno na zawodach gminnych jak i powiatowych nie zabrakło emocji, euforii oraz smutku, czy złości. Byłyśmy dumne z siebie, że zaszłyśmy tak daleko.


t_konkurs3.jpg                    28.11.2013 - Konkurs plastyczny „ŚWIAT BEZ PRZEMOCY”

 

W roku bieżącym Wójt Gminy Zarzecze ogłosił konkurs Świat bez przemocy, który realizowany był w ramach zadań Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Zarzecze na lata 2011 –2013.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych klas IV- VI oraz gimnazjum I-III z terenu gminy Zarzecze.

Pierwszy etap  konkursu nastąpił w poszczególnych szkołach, gdzie wybrano 5 najlepszych prac w każdej szkole. Wybrane prace z poszczególnych szkół przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu do dnia 22.11.2013r.

I miejsce w konkursie wśród uczniów szkół podstawowych klas IV- VI zdobyła Wiktoria Siupik z kl. IV

I miejsce w grupie klas gimnazjalnych zajęła Aleksandra Niemiec z klasy II


t_SAM_0854.jpg                    15.11.2013 – Spotkanie z przyrodnikiem

 

15 listopada w Zespole Szkół w Żurawiczkach odbyło się spotkanie z przyrodnikiem. Podstawówka jak i gimnazjum miały oddzielne lekcje przyrody.  Na spotkaniu pan przyrodnik przedstawił nam: węże, żółwie, jaszczurki i inne tego typu zwierzęta. Opowiedział nam o każdym z nich. Odważni mieli możliwość dotknąć zwierząt. Każdy przyjemnie spędził ten czas. Nie obyło się też od pisków i krzyków strachu ze strony większości dziewczyn.


t_SAM_0778.jpg                    8.11.2013 – Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

      Dnia 8 listopada 2013 roku o godzinie 8:50 w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości . Uroczystość pod nadzorem nauczyciela historii - Pana Piotra Kuca, została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum. Nasi rówieśnicy w kameralnej atmosferze przedstawili niedługi program artystyczny. Jednak nie brak było wierszy czy piosenek o tematyce patriotycznej, o Polsce - jej wolności i niepodległości. Podczas uroczystości cieszyliśmy się z tego, że nasz kraj jest wolny. Każdy z nas miał szansę zastanowić się nad tym jakim jest obywatelem i co może zrobić dla swojego kraju. Wszyscy uczestnicy akademii w tym dniu nosili biało-czerwone kotyliony. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaświecili znicz przed tablicą upamiętniającą płk. Wojciecha Szczepańskiego, ku czci wszystkim bohaterom poległym za naszą Ojczyznę.


t_obrazy005.jpg                17.10.2013 – Spotkanie z podróżnikiem

      17 października 2013r.  odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Chachurą. Tym razem podróżnik zabrał nas wirtualnie do Meksyku. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny zawierający dziesiątki istotnych dla danego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.

„Trzask” jest grupą młodych ludzi ciekawych świata i dążących do jego poznania. Ich przygoda z podróżami zaczęła się już w szkole podstawowej, kiedy to mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów z podróży po Indiach. Wtedy właśnie zrodziło się marzenie o tym aby "kiedyś tam" zobaczyć świat na własne oczy. W realizacji ich planów pomógł im ich znajomy, który jednego dnia powiedział: "Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia." Zmobilizowało ich to do realizacji marzeń, nawet tych, wydawałoby się, najbardziej nieosiągalnych.
Dzisiaj mają już za sobą kilka egzotycznych podróży.  Najważniejsze jest to iż każdego dnia pojawiają się nowe pomysły na coraz to bardziej ciekawe i niepowtarzalne wyjazdy.


t_SAM_0750.jpg                    24.10.2013 – Pasowanie na ucznia klasy I

 


t__AM_0482.jpg                    11.10.2013 – Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

      11 października 2013r. na piątej godzinie lekcyjnej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Całą akademię przygotowała Pani Iwona Żurawska wraz z uczniami szkoły podstawowej jak i uczniami gimnazjum. Na początku swoją przemowę zaczęła Pani Dyrektor po czym rozpoczęła się część artystyczna. Po przedstawieniu uczniowie klasy I gimnazjum przystąpili do pasowania. Złożyli przysięgę po czym wychowawca klasy pan Piotr Kuc wraz z Panią Dyrektor wręczyli uczniom legitymacje.


t_DSCN2457.jpg                    3-4.10.2013 – Wycieczka w Bieszczady

 

      Dnia od 3 do 4 października 2013r. była zorganizowana wycieczka w Bieszczady z o.Erwinem

W Bieszczadach w pierwszy dzień pojechaliśmy nad Solinę, przez ok. 1 godzinę przepłynęliśmy się statkiem po Solinie, wiał bardzo zimny wiatr i było bardzo zimno lecz widoki były zniewalające. Później pojechaliśmy do Wetliny gdzie znajdował się nasz nocleg. W drugi dzień poszliśmy w góry na Smerek. W górach Bieszczadzkich spadło nie wiele śniegu, było zimno lecz wszyscy byliśmy bardzo ciepło ubrani, ale po kilku godzinach maszerowania byliśmy zmęczeni i robiliśmy krótkie przerwy. Las mienił się pięknymi jesiennymi kolorami, pomarańczowe, zielone i żółte liście w słońcu wyglądały bardzo magicznie. Po zdobyciu szczytu postanowiliśmy szybko zejść krótszą ścieżką. Po dotarciu do noclegu, zaczęliśmy się pakować wracając do domów. Bardzo podobała mi się ta wycieczka z miłą chęcią pojechałabym jeszcze raz na Nią z również taką samą ekipą:)


t_DSCF4783.jpg                    Wycieczka do Krosna


t_SAM_0402.jpg                    2.09.2013 – Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

 

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 2 września. Pierwszym elementem tej uroczystości była Msza Święta w Kościele w Żurawiczkach. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014 dokonał p. Piotr Kuc oraz p. dyrektor Teresa Pieniążek, która najpierw serdecznie powitała wszystkich pedagogów, uczniów i rodziców, a następnie omówiła organizację bieżącego roku szkolnego.