WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2012/2013


3.09.2012 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

t_IMGP1635.jpg  t_IMGP1636.jpg  t_IMGP1637.jpg  t_IMGP1638.jpg  t_IMGP1639.jpg  t_IMGP1640.jpg  t_IMGP1641.jpg  t_IMGP1642.jpg          

            Trzeciego września witaliśmy nowy rok szkolny. W strojach galowych wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do kościoła na mszę św.

Po mszy w szkole Pani dyrektor Maria Sopel powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Szczególnie gorące słowa skierowane zostały do uczniów klasy pierwszej i przedszkolaków. Następnie przedstawiła skład rady pedagogicznej oraz wychowawców klas.

W inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego brali również udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły przedszkolaki z ośrodków unijnych. 

Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.


13. 09. 2012   -  Bezpieczna droga do szkoły – wycieczka

t_wyc.jpg

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klas pierwszych wybrali się  na wycieczkę  na pobliskie skrzyżowanie drogowe.

Wycieczkę poprzedził cykl zajęć poświęconych poznaniu i utrwaleniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, na której występują w roli pieszego, pasażera czy rowerzysty. Podczas spaceru dzieci obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, opisywały i rozpoznawały znaki drogowe. Uzyskaną na zajęciach wiedzę wprowadziliśmy w czyn, ćwiczyliśmy bezpieczne przechodzenie przez jezdnię w miejscach nieoznaczonych. Szczęśliwe i zadowolone z siebie dzieci wróciły bezpiecznie do szkoły


14.09.2012 - SPRZATANIE ŚWIATA

t_sprzatanie1.jpg  t_sprzatanie2.jpg  t_sprzatanie3.jpg  t_sprzatanie4.jpg

„Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę to tegoroczne hasło przyświecające akcji, którą koordynuje i organizuje Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska”.

    Jak co roku we wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem głównym tej akcji było zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie otwartych terenów i ochronę środowiska. Naszą cząstką świata do sprzątania 14 września 2012 była najbliższa okolica, teren dookoła naszej szkoły. Plac samej szkoły okazał się czysty i dobrze utrzymany, ale na jej obrzeżach było dużo pracy. Zebraliśmy kilka worków śmieci.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem porządkowali przydrożne tereny. Okazuje się, że świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa pomimo znacznej poprawy, niestety wciąż nie jest na zadowalającym poziomie i jeszcze dużo pracy trzeba włożyć w jego edukację. Pocieszające jest jednak to, że młodzi ludzie tj. uczniowie naszej szkoły, starają się dbać o świat, który nas otacza i robią to z wielkim przekonaniem.   


15.10.2012 - PASOWANIE NA UCZNIA

t_pas1.jpg  t_pas2.jpg  t_pas3.jpg  t_pas4.jpg  t_pas5.jpg  t_pas6.jpg  t_pas7.jpg  t_pas8.jpg

Dnia 15.10.2012 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z uroczystością pasowania uczniów klasy I. W pierwszej kolejności uczniowie z klas II,III, IV i VI  przedstawili   żartobliwy program artystyczny o pracy nauczyciela oraz złożyli życzenia i wręczyli laurki  wszystkim pracownikom szkoły. Następnie pierwszoklasiści  udowadniali, że należy się im już być pełnoprawnymi uczniami naszej Szkoły w przygotowanym przedstawieniu , po czym w obecności rodziców i społeczności szkolnej dostąpili zaszczytu oficjalnego pasowania na uczniów naszej szkoły. Dzieci z radością i przejęciem powtarzały za  wychowawczynią  słowa przysięgi, po czym zostały symbolicznie pasowane przez panią dyrektor Marię Sopel.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Uwieńczeniem tego święta  były prezenty dla pierwszoklasistów przygotowane przez  starszych kolegów oraz uroczyste wręczenie legitymacji uczniowskich.  Na zakończenie uroczystości, w nastroju radości uczniowie z klas I i II udali się na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Tego dnia do grona społeczności szkolnej przyjętych zostało 21 uczniów.

Klasa I A

1.Dyrkacz Jakub

2. Kałamarz Natalia

3. Kotlińska Julia

4. Markowski Maciej

5. Maślanka Jakub

6.Obłoza Klaudia

7. Ostrzywilk Hubert

8. Pelc Kamil

9. Podolak Sylwia

10. Słomiany Wiktoria

11. Superson Kacper

12. Turek Ksawery

13. Wilk Szymon

Klasa I B

1.    Flak Oliwia

2.    Granda Wiktoria

3.    Iwosa Krystian

4.    Karkut Miłosz

5.    Mazur Karol

6.    Obłoza Karolina

7.    Szular Natalia

8.    Trojnar Dawid

Życzymy Pierwszakom wszystkiego najlepszego!


    t_medal1.jpg  t_medal2.jpg  t_medal3.jpg


9.11.2012 Spotkanie z artystą

t_muzyk1.jpg  t_muzyk2.jpg

   W dniu 9.11.2012r odbyło się spotkanie z artystą pt. „Szkoła na wesoło” w którym brali udział nasi uczniowie. W spektaklu były prezentowane wesołe i żartobliwe piosenki o szkole. Spektakl się wszystkim podobał. Został dofinansowany ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Maćkówce.


Innowacje  w klasie III.

      t_przyroda1.jpg  t_przyroda2.jpg  t_przyroda3.jpg  t_przyroda4.jpg

            Klasa III wraz z wychowawcą była na jesiennym spacerze. Uczniowie pożegnali odlatujące żurawie, podziwiali w jaki sposób ptaki lecą kluczem. I choć ptaki już dawno zniknęły z oczu ich klangor jeszcze długo brzmiał w uszach dzieci. Późna jesień ma też swoje uroki. Najwięcej radości sprawiły wszystkim dojrzałe purchawki na łące. Jak gejzery wyrzucały w powietrze miliony zarodników. Dzieci zapoznały się z trybem życia tego ciekawego grzyba. Zajęcia ekologiczne odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej „Mój zielony zakątek”   


12.11.2012 – Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

      t_sn1.jpg  t_sn2.jpg  t_sn3.jpg  t_sn4.jpg

 

            Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w tym roku przygotowali uczniowie klasy III. Zapoznali swoich kolegów z pojęciem niepodległość. Przedstawili trudną drogę jakie nasze państwo przebyło od utraty niepodległości do jej całkowitego odzyskania. Były wiersze i krótka scenka, rozmowy wnuczka z dziadkiem. Mocną stroną całej akademii były nowe, nieznane piosenki patriotyczne, które uczniowie wykonali z dużym zaangażowaniem. Każdy uczestnik tej uroczystości miał symbol narodowy w postaci chorągiewki lub kotyliona własnoręcznie wykonanego.

 


26.11.2012 - Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r. kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek.

 W naszej szkole tradycyjnie od kilku lat także obchodzimy święto pluszowego misia.

            W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia -świętowaliśmy 26 listopada. Z tej okazji uczniowie klas I  uczestniczyli w  zajęciach edukacyjno-rozrywkowych  związanych  z misiem  Dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami.  Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia. Następnie uczniowie wypowiadali się na temat swoich misiów, opowiadali historie z nimi związane. Największą popularnością cieszyły się zabawy z misiami. Dzieci kołysały misie, śpiewając im kołysankę, przesyłały do siebie, karmiły itp. Na zakończenie ,, misiowych zajęć „ uczniowie wykonali piękne portrety misiów, które ozdobiły  szkolny  korytarz . Nasi uczniowie bardzo lubią to święto.


29.11.2012 – Zabawa andrzejkowa

t_andrzejki1.jpg  t_andrzejki2.jpg  t_andrzejki3.jpg  t_andrzejki4.jpg  t_andrzejki5.jpg

            Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb i jak mówi stare przysłowie: „Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

Dnia 29 listopada 2012 r o godzinie 13.00 rozpoczęła  się dyskoteka  andrzejkowa  dla  młodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy bawili się świetnie. Chłopcy z szóstej klasy puszczali muzykę, a wychowawcy klasy  prowadzili  różne  konkursy i wróżby. W czasie dyskoteki była przerwa, podczas której  uczniowie udali się  na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wesoła zabawa trwała do godziny 15.00. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.

Po południu na dyskotekę przybyli uczniowie klas IV-VI. Ubrani stosownie do okazji  tańczyli z zapałem do wieczora. W przerwach tanecznych   wróżbici oraz wróżki  przepowiadali przyszłość swoim kolegom. Wróżono ze szpilek; odkrywano kubki, pod którymi ukryte były małe przedmioty symbolizujące rychły ożenek, zakup  auta czy bogactwo. Przyszłe losy przepowiadano z: daty urodzin, wylosowanych kolorów  i serc z imionami. Była to niewątpliwie udana impreza.


  Taki dzień w szkole to  wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych.


2 - 9.12.2012 – Akcja „ Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

t_zim1.jpg  t_zim2.jpg

            Jak co roku Masze Stowarzyszenie przystąpiło do akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Akcja trwała od 2 – 9 grudnia2012r , uczniowie nauczyciele i rodzice chętnie przynosili dary w postaci: książki, słodycze, środki czystości, zabawki, artykuły szkolne i żywność długoterminową. Zebraliśmy 21 kg darów i przekazaliśmy do GOPS w Zarzeczu, który to rozdysponuje dla najbardziej potrzebujących. Akcję prowadził samorząd szkolny.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.


6.12.2012 – Mikołajki

t_mikolaj1.jpg  t_mikolaj2.jpg  t_mikolaj3.jpg  t_mikolaj4.jpg  t_mikolaj5.jpg  t_mik8.jpg  t_mik9.jpg


Święty Mikołaj
Święty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Już za młodu odznaczał się pobożnością toteż brat matki mikołaja biskup Patary wyświęcił go na prezbitra. Rodzice Mikołaja zmarli ok. roku 300 podczas zarazy, która w tym czasie nawiedziła Licje. Otrzymany spadek Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów pod poduszkę.
Mimo wyświęcenia na biskupa Miry pozostał człowiekiem niezwykle skromnym wszystkie posiadane dobra rozdawał biednym. Zmarł 6 grudnia około roku 345.
Postać i legenda świętego Mikołaja przedstawianego jako grubasek w czerwonym kożuchu z długą białą brodą w saniach zaprzęgniętych w renifery powstała prawdopodobnie w latach 20tych naszego wieku na zlecenie koncernu Coca-Cola.

            W czwartek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj . Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery i odjechał. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!


6.12.2012 – Spotkanie z podróżnikiem

t_podro1.jpg  t_podro2.jpg  t_podro3.jpg  t_podro4.jpg  t_podro5.jpg  t_podro6.jpg  t_podro7.jpg  t_podro8.jpg

W piątek 7 grudnia 2012 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im św. Królowej Jadwigi w  Maćkówce uczestniczyli  w spotkaniu z podróżnikiem, panem Grzegorzem Chachurą, które odbyło się w Zespole Szkół im. Św Brata Alberta
w Żurawiczkach.

Pan Grzegorz opowiedział uczniom o swojej egzotycznej podróży do Tanzanii. Swoją opowieść zawierającą dziesiątki istotnych informacji dla tego regionu świata wzbogacił  pokazem slajdów i pamiątek. Przekazał również wiele ciekawostek, sytuacji oraz przygód, które miały miejsce podczas wyjazdu.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


 

Wigilia szkolna

 

t_wig1.jpg  t_wig2.jpg  t_wig3.jpg  t_wig4.jpg  t_wig5.jpg  t_wig6.jpg

            Dnia 21. grudnia 2012 r. (piątek) miała miejsce Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęła się ona odczytaniem przez o. Sadoka Ewangelii o Narodzenia Jezusa. Następnie Uczniowie kl. V i VI przedstawili scenkę - pantomimę: spotkania Aniołów z pasterzami, przybycia Maryi i Józefa do Betlejem, a także hołdu oddanego Jezusowi przez pasterzy i Mędrców. Jako tło dla scenek służyły kolędy śpiewane przez chórek oraz wszystkich Uczestników Akademii. Po przedstawieniu zaśpiewaliśmy jeszcze kolędę "Wśród nocnej ciszy" przy akompaniamencie uczennicy kl. V Moniki Marek, grającej na keyboardzie. Następnie były życzenia P. Dyrektor i katechety, po których podzieliliśmy się opłatkiem.


SPRAWDZIAN PRÓBNY KL. VI.

  t_zadania1.jpg  t_zadania2.jpg

           W dniu 10.01.2013r. odbył się sprawdzian próbny  z Operonu dla uczniów
klasy VI. Do sprawdzianu przystąpiło 99% uczniów. Celem sprawdzianu było sprawdzenie umiejętności z zakresu:

Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 60.00 minut.
                                                            Życzymy sukcesów!!!!

Na wyniki musimy poczekać.


Warsztaty ekologiczne

t_ekol1.jpg  t_ekol2.jpg  t_ekol3.jpg  t_ekol4.jpg  t_ekol5.jpg

            W dniu 9.01.2013r uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.

Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom konieczności ochrony najbliższego środowiska poprzez systematyczną segregację śmieci.

             Dzieci obejrzały film o „Butelce” z którego dowiedziały się do to jest recykling i na czym polega.

          Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

W nagrodę organizatorzy warsztatów wykonali dzieciom pamiątkowe zdjęcia.


1050

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

WIECZÓR KOLĘD

t_kole1.jpg  t_kole2.jpg  t_kole3.jpg  t_kole4.jpg  t_kole5.jpg  t_kole6.jpg

          W dniu 10.01.2013 r. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbył się „Wieczór kolęd” przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Maćkówce.

             Stowarzyszenie realizuje projekt „Popołudnia bez nudy” ze środków Programu Operacyjnego funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w którym uczestniczy 57 uczniów. Codziennie po lekcjach odbywają się zajęcia w różnych grupach. Są to zajęcia artystyczne, teatralne, muzyczne i wyrównawcze.

            Na wieczór kolęd przygotowany w ramach w/w projektu przybyli i.in. przedstawiciele władzy lokalnej: radni Tadeusz Karkut i Zygmunt Superson, Sołtys Piotr Szklarz, Sekretarz Gminy Tadeusz Kiełbowicz, Ojcowie z Parafii pw. Matki Bożej Różancowej w Żurawiczkach, zarząd i członkowie stowarzyszenia z Panią Prezes Dorotą Szular, rodzice i mieszkańcy wioski.

               W miłej i świątecznej atmosferze zebrani mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt.”Dziewczynka z zapałkami” i „Jasełka” przygotowane przez grupę teatralna i wokalno – taneczną oraz wspólnie pokolędować.

                 Grupy artystyczne przygotowały swoje prace wykonane za zajęciach, które zaprezentowały na wystawie. W przerwie uczestnicy wieczoru mogli korzystać z poczęstunku i podziwiać rękodzieła naszych uczniów.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

t_wosp1.jpg  t_wosp2.jpg  t_wosp3.jpg  t_wosp4.jpg  t_wosp5.jpg  t_wosp6.jpg

W dniu 11 stycznia 2013 Stowarzyszenie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce przyłączyło się do zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez Centrum Kultury w Zarzeczu.

Wolontariusze z naszej szkoły  w  tym dniu zbierali wolne datki, darczyńcy z chęcią wrzucali pieniądze do puszek za co w zamian zostali obdarowani serduszkami. 

Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za włączenie się do akcji.


Święto Babci i Dziadka

t_bab01.jpg  t_bab02.jpg  t_bab03.jpg  t_bab04.jpg  t_bab05.jpg  t_bab06.jpg  t_bab07.jpg  t_bab08.jpg  t_bab09.jpg  t_bab10.jpg  t_bab11.jpg  t_bab12.jpg

W dniu 19.01.2013r. obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka w Remizie OSP w Maćkówce.

Tradycyjnie już od ponad dziesięciu lat społeczność Szkoły Podstawowej w Maćkówce oraz Rada Rodziców zorganizowała tą uroczystość. Wśród zaproszonych gości był m.in. Sekretarz Gminy Zarzecze Tadeusz Kiełbowicz, Ojcowie pracujący w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Żurawiczkach, Sołtys wsi, Radni, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Dorota Szular.

Po powitaniu gości przez Dyrektora szkoły Marię Sopel odbył się pokaz artystyczny dzieci. Nie zbrakło wierszy, piosenek, tańców oraz życzeń dla kochanych babć i dziadków.

Po części artystycznej rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek i do wspólnej zabawy przy dźwiękach zespołu muzycznego „Piryt One”. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Życzymy wszystkim seniorom takich dni jak najwięcej.


31.01.2013-  Zabawa Karnawałowa

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. W naszej szkole Samorząd Uczniowski z opiekunem (panią Małgorzatą Dyrkacz) zorganizował zabawę i dwa konkursy: na najciekawszy strój karnawałowy i najfajniejszy układ taneczny.

Konkurs na strój karnawałowy

I miejsce: Sabina Ratowska i Zuzanna Uberman

II miejsce: Klaudia Kamińska, Aleksandra Rygiel

III miejsce: Sławomir Ratowski

Konkurs na układ Taneczny

I miejsca ex aequo: drużyna: Klaudia Kamińska, Aurelia Preisner, Kamila Granda

drużyna: Tomasz Drozd, Marcin Jamroży


08.02.2013 - Konkurs Walentynkowy

Walentynki- coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszą kartkę walentynkową oraz na najliczniej ubraną klasę na czerwono.

Konkurs na kartkę walentynkową

I miejsce: Aleksandra Szymańska

II miejsce: Arleta Kuras

III miejsce: Maria Sobala

Konkurs na czerwoną klasę

Konkurs wygrała klasa V, która przybyła do szkoły najliczniej ubrana na czerwono.


6.03.2013 – Akademia z okazji Dnia Kobiet

t_dk1.jpg  t_dk2.jpg  t_dk3.jpg  t_dk4.jpg  t_dk5.jpg  t_dk6.jpg  t_dk7.jpg  t_dk8.jpg  t_dk9.jpg

            W dniu 6.03.2013 r. w szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Tytuł programu brzmiał  „Z kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej...”. Akademię prowadzili uczniowie z klasy IV. W scenkach satyrycznych i kukiełkowych oraz w oprawie muzycznej brali udział uczniowie z klasy V i VI. Po wierszach Panie z naszej szkoły otrzymały kartki z życzeniami. Wszystkim najbardziej spodobał się występ szkolnego zespołu baletowego w tańcu łabędzi.


t_spr31.jpg  t_spr32.jpg  t_spr33.jpg


t_rekolekcje1.jpg  t_rekolekcje2.jpg  t_rekolekcje3.jpg  t_rekolekcje4.jpg  t_rekolekcje5.jpg  t_rekolekcje6.jpg  t_rekolekcje7.jpg  t_rekolekcje8.jpg


27.03. 2012- Konkurs na najładniejszą pisankę

t_pisanki1.jpg  t_pisanki2.jpg

Samorząd Uczniowski ogłosił kolejny konkurs w naszej szkole, tym razem zgodnie z tematyką świąt Wielkanocnych dotyczył wykonania własnoręcznie pisanki przez uczniów klas I- VI. Wszyscy bardzo chętnie wykonali przepiękne pisanki. Przeróżnymi technikami były zrobione, począwszy od drapanych, malowanych farbami, naklejanych makaronem czy ozdabianych cekinami.

Jury, składające się z nauczycieli klas I-III, postanowiło przyznać nagrody dla klas I-III i IV-VI.

Wyniki klas I-III

I miejsce - Oliwia Flak, Kacper Superson, Wiktoria Granda, Szymon Wilk, Krystian Iwosa, Adrian Świętoniowski

           II miejsce - Klaudia Obłoza, Natalia Szular, Marcin Hajczewski, Patryk Świętoniowski, Adrian Wilk

            III miejsce - Hubert Ostrzywilk, Izabela Obłoza, Gracjan Karkut, Karol Mazur, Arleta Kuras

Wyróżnienie - Ksawery Turek, Karolina Obłoza, Martyna Leszczyńska, Julia Kotlińska, Patryk Szular, Natalia Pieniążek, Adrian Płocica, Patryk Podolak, Miłosz Karkut, Natalia Gołębiowska, Amelia Gierczak, Angelika Pieniążek

Wyniki klas IV-VI

I miejsce - Zuzanna Pędzibyk, Tomasz Drozd, Monika Marek, Marzena Hajczewska, Maciek Dubas, Klaudia Kamińska

II miejsce - Martyna Kotlińska, Aleksandra Szymańska, Sabina Ratowska, Klaudia Nykiel

III miejsce - Aleksandra Rygiel, Mateusz Hajczewski, Dominik Kuras

Wyróżnienie - Kacper Obłoza, Marcin Lasek, Arkadiusz Lasek


t_wiel1.jpg  t_wiel2.jpg  t_wiel3.jpg  t_wiel4.jpg  t_wiel5.jpg  t_wiel6.jpg  t_wiel7.jpg


4.04.2013 – Przedstawienie „Blaski i cienie”

t_t1.jpg  t_t2.jpg  t_t3.jpg  t_t4.jpg  t_t5.jpg

            Dnia  04.04.2013 r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców. I nic w tym niezwykłego, gdyby nie fakt, że na zebraniu ogólnym aktorzy z krakowskiego teatru ?Kurtyna? przedstawili spektakl pt: ?Blaski i ciernie?. Była to opowieść o trudnościach jakie mają rodzice w porozumiewaniu się ze swoimi dziećmi. Sztuka składała się z dwóch aktów. Jej głównym zadaniem było zwrócenie uwagi rodzicom na możliwość zatrzymania się w pędzie życia i zastanowienia się nad swoimi relacjami z dziećmi,
póki te jeszcze chcą z nimi rozmawiać, póki nie jest za późno.

Następnego dnia ci sami aktorzy przedstawili  uczniom spektakl pt.: ? Światełko w tunelu?. To widowisko pokazywało uczniom, gdzie należy szukać pomocy u dorosłych, gdy dzieją się rzeczy trudne, wydawałoby się młodemu człowiekowi ? nierozwiązywalne. Młody bohater pomimo paraliżującego go lęku i wstydu porozmawiał z wychowawczynią (dzięki koleżance)  o swojej trudnej sytuacji i wydaje się, że znalazł światełko w tunelu?  
Po tym spektaklu aktorka rozmawiała z uczniami o głównych zagadnieniach tej sztuki, a uczniowie bardzo chętnie prowadzili z nią dialog.


22.04. 2013 – Apel z okazji Dnia Ziemi

t_dziemi1.jpg  t_dziemi2.jpg  t_dziemi3.jpg  t_dziemi4.jpg  t_dziemi5.jpg

            22 kwietnia 2013 r.  w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. W tym roku zajmowaliśmy się elektrośmieciami. Podczas apelu dowiedzieliśmy się o tym, co to są, elektrośmieci, dlaczego są szkodliwe oraz gdzie należy je oddawać by nie szkodzić Ziemi. Obejrzeliśmy także przedstawienie kukiełkowe pt.”Drugie życie elektrośmieci”. Na uroczystości uczniowie wszystkich klas mogli oddać do specjalnego pojemnika zużyte baterie. Szkoła od wielu lat bierze udział w programie Firmy Reba S.A- Organizacji Odzysku. Apel przygotowali uczniowie klasy V.


26.04. 2013 – Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

t_3maja1.jpg  t_3maja2.jpg  t_3maja3.jpg  t_3maja4.jpg  t_3maja5.jpg  t_3maja6.jpg  t_3maja7.jpg  t_3maja8.jpg

            Dnia 26 kwietnia 2013r. odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia konstytucji  3-go Maja. Uczniowie klasy IV z wychowawcą przygotowali żywą lekcję historii, odnoszącą się do rocznicy uchwalenia konstytucji w 1791r. regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Na lekcję była zaproszona „pani Konstytucja” ( uczennica klasy VI), która odpowiadała na pytania uczniów o systemie politycznym, demokracji szlacheckiej i liberum veto.


27.05. 2013 – KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH

t_ang1.jpg  t_ang2.jpg  t_ang3.jpg  t_ang4.jpg  t_ang5.jpg  t_ang6.jpg

27 maja 2013r. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbył się gminny konkurs minie  o krajach anglojęzycznych ( Wielka Brytania i Stany Zjednoczone). Udział brało 22 uczniów ze szkół w gminie Zarzecze. Pierwsze miejsca zajęli: Alicja Kuk i Jakub Wasyliszyn.

Drugie miejsce zajęli: Aleksandra Szczepańska i Olga Wach

Trzecie miejsce zajęli: Aleksandra Wojciechowska i Andżelika Kita

Uczniowie ci otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.


29.05. 2013 – Konkurs na reprezentantkę patronki naszej szkoły

t_konkrol1.jpg  t_konkrol2.jpg  t_konkrol3.jpg

            Dnia 29 maja 2013r. odbył się konkurs na reprezentantkę patronki naszej szkoły.
Do walki o tytuł świętej Królowej Jadwigi przystąpiły uczennice klasy III. Konkurs wygrała Arleta Kuras, która najgodniej zaprezentowała się jako królowa Jadwiga, wygłosiła życiorys świętej i pięknie opowiedziała legendę pt.: ?Stópka Świętej Królowej Jadwigi?.
Arleta będzie nam miłościwie panowała przez trzy lata wcielając się w postać patronki naszej szkoły, będzie nas również reprezentowała na różnych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych.


8.06.2013 - Otwarcie boiska i Festyn rodzinny

t_boisko01.jpg  t_boisko02.jpg  t_boisko03.jpg  t_boisko04.jpg  t_boisko05.jpg  t_boisko06.jpg  t_boisko07.jpg  t_boisko08.jpg  t_boisko09.jpg  t_boisko10.jpg  t_boisko11.jpg  t_boisko12.jpg


Sprawdzian klasy III

t_spraw1.jpg  t_spraw2.jpg  t_spraw3.jpg  t_spraw4.jpg


Sprawdzian klasy VI

t_spr1.jpg  t_spr2.jpg  t_spr3.jpg


6.06. 2013 – Święto Szkoły

t_patron01.jpg  t_patron02.jpg  t_patron03.jpg  t_patron04.jpg  t_patron05.jpg  t_patron06.jpg  t_patron07.jpg  t_patron08.jpg  t_patron09.jpg  t_patron10.jpg

            6 czerwca 2013r. w naszej szkole odbyło się doroczne święto Patrona Szkoły. Rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele w Żurawiczkach. Następnie pochód prowadzony przez poczet sztandarowy ruszył do szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna poświęcona świętej Królowej Jadwidze. Głównym punktem programu było ślubowanie Arlety Kuras uczennicy klasy III, która wygrała konkurs na reprezentowanie postaci naszej patronki. W iście królewskich szatach Arleta złożyła uroczystą przysięgę ślubując na sztandar
szkoły:
„Ja, Arleta Kuras zobowiązuję się do przyjęcia na siebie roli świętej Królowej Jadwigi patronki szkoły podstawowej w Maćkówce. Jako Jaśnie Wam panująca będę reprezentowała moich poddanych na innych dworach i podczas przyjęć innych poselstw. Zobowiązuję się do przestrzegania etykiety dworskiej i godnego reprezentowania mojego królestwa. Tak mi dopomóż Bóg.?”
Po tych słowach Królowa przyjęła z rąk pani Dyrektor insygnia królewskie i zasiadła na tronie, aby obejrzeć inscenizację legendy pt.: „Stópka Królowej Jadwigi” przygotowaną przez uczniów klasy V i taniec dworski w wykonaniu uczniów klasy IV.
Po części artystycznej uczniowie w swoich klasach wykonali  różne prace twórcze (plakaty, foldery, wiersze, komiksy), które zaprezentowali na apelu, który odbył się na końcu uroczystego Dnia Patrona Szkoły.


28.06.2013 – Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

t_zak01.jpg  t_zak02.jpg  t_zak03.jpg  t_zak04.jpg  t_zak05.jpg  t_zak06.jpg  t_zak07.jpg  t_zak08.jpg  t_zak09.jpg  t_zak10.jpg  t_zak11.jpg  t_zak12.jpg  t_zak13.jpg


Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013

         W dniu 29.11.2012 r. na Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku odbyła się  uroczyste wręczenie nagród z Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2012” .

Uczennica klasy V Aleksandra Szymańska zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.

            Szkolne Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Lekka Atletyka – zawody gminne – Zarzecze – 21. 09. 2012 r.

Zarzecze – 21.09. 2012 r- gmina

Zarzecze – 26.09.2012 r.- powiat

Aleksandra Rygiel – kl. V– bieg na 60 m – I m

Marzena Hajczewska- kl. VI – bieg na 600 m – I m

Klaudia Nykiel kl. VI – bieg na 600 m – III m

Maria Sobala kl.VI– rzut p.palantową – III m

Aleksandra Rygiel kl.V– bieg na 60 m – III m

Marzena Hajczewska kl. VI– bieg na 600 m – IV m

Klaudia Nykiel kl. VI– bieg na 600 m – VII m

Maria Sobala kl.VI – rzut p.palantową – XI m

 

Szkolne Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Indywidualne Biegi Przełajowe – zawody gminne – Zarzecze – 05.10. 2012 r.

Bieg na 500 m

Bieg na 1000 m

Zuzanna Uberman – kl. IV – I m

Tomasz Drozd – kl. IV– III m 

Kacper Gujda – kl. IV               

Aleksandra Rygiel – kl. V – I m

Marzena Hajczewska – kl. VI – II m

Norbert Obarzanowski – kl. VI – II m

Szkolne Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Indywidualne Biegi Przełajowe – zawody powiatowe – Zarzecze – 11.10.2012 r.

 

Bieg na 500 m

Bieg na 1000 m

Zuzanna Uberman – kl. IV – II miejsce

Tomasz Drozd – kl. IV     IX miejsce

             

Aleksandra Rygiel – kl. V – II miejsce

Marzena Hajczewska – kl. VI – V miejsce

Norbert Obarzanowski – kl. VI – V miejsce

 

Szkolne Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Indywidualne Biegi Przełajowe – zawody wojewódzkie – Kolbuszowa – 18.10.2012 r. 

Aleksandra Rygiel kl.Vbieg na 1000 m – XVII m

Zuzanna Berman kl. IV – bieg na 500 m – 77  m

 

Mini piłka ręczna – gmina – Zarzecze – 23.11. 2012 -  (dziewczęta), 

30.11. 2012 r. (chłopcy)

 

Chłopcy –  III miejsce

Dziewczęta – V miejsce

Patryk Granda – kl. VI                                    Maciej Dubas – kl. VI                              Norbert Obarzanowski – kl. VI                           Łukasz Partyka – kl. VI                                 Jan Wilk – kl. VI                                     Mateusz Jamroży – kl. VI                                    Mateusz Hajczewski – kl. VI                     Dominik Malik – kl. VI                        Krystian Pieniążek – kl. V                          Sławomir Ratowski – kl. V                          

Marzena Hajczewska – kl. VI                        Klaudia Nykiel – kl. VI                             Justyna Dyrkacz– kl. VI                           Alicja Kuk – kl. VI                                   Maria Sobala – kl.VI                                    Aleksandra Rygiel– kl. V                                 Martyna Kotlińska – kl. V                               Sabina Ratowska – kl. V                            Zuzanna Pędzibykkl.V

 

Tenis stołowy - gmina – Zarzecze – 18.01.2013 r. (chłopcy, dziewczęta)

 

Chłopcy – IV miejsce

Dziewczęta – III miejsce

Patryk Granda – kl. VI

Mateusz Jamroży – kl. VI

Klaudia Nykiel – kl. V

Marzena Hajczewska – kl. V

 

Mini koszykówka – gmina – Zarzecze – 25. 01. 2013 r. (dziewczęta)

 

Dziewczęta – II miejsce

Marzena Hajczewska – kl. VI                        Klaudia Nykiel – kl. VI                             Justyna Dyrkacz– kl. VI                           Alicja Kuk – kl. VI                                   Maria Sobala – kl.VI                                    Aleksandra Rygiel– kl. V                                 Monika Marek – kl. V                               Sabina Ratowska – kl. V                            Zuzanna Pędzibykkl.V                                    Weronika Szczekot – kl . V

 

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego – 02.02.2013 r. – chłopcy, dziewczęta

 

I miejsce – Łukasz Partyka – kl. VI

II miejsce – Patryk Granda – kl. VI

III miejsce – Sławomir Ratowski – kl.V

 

I miejsce – Aleksandra Rygiel  – kl. V

II miejsce – Alicja Kuk – kl. VI

III miejsce –  Maria Sobala – kl. VI

 

Mini piłka siatkowa – gmina – Zarzecze – 01.03.2013 r. - chłopcy

Chłopcy – III miejsce

Norbert Obarzanowski – kl. VI

Patryk Granda – kl. VI

Maciej Dubas – kl. VI

Dominik Malik – kl. VI

Kacper Maślanka – kl. VI

Łukasz Partyka – kl. VI

Krystian Pieniążek – kl. V

Jakub Szklarz – kl. V

 

Trójbój lekkoatletyczny – gmina – Zarzecze – 10. 05. 2013 r. – chłopcy, dziewczęta

 

Chłopcy – III miejsce

Dziewczęta – II miejsce

Marcin Lasek – kl. IV

Marcin Jamroży – kl. IV

Krystian Pelc – kl. IV

Filip Pieniążek – kl. IV

Kamila Granda – kl. IV

Zuzanna Uberman – kl. IV

Klaudia Kamińska– kl. IV

Aurelia Preisnar – kl. IV

Kinga Płocica – kl. IV

 

Czwórbój lekkoatletyczny – gmina – Zarzecze – 17.05.2013 r. – chłopcy, dziewczęta

 

Chłopcy – II miejsce

Dziewczęta – II miejsce

Mateusz Jamroży– kl. IV

Norbert Obarzanowski – kl. IV

Łukasz Partyka – kl. VI

Maciej Dubas – kl. VI

Sławomir Ratowski – kl. V

Krystian Pieniążek – kl. V

Justyna Dyrkacz – kl. VI

Maria Sobala – kl. VI

Alicja Kuk – kl. VI

Aleksandra Rygiel – kl. V

Sabina Ratowska – kl. V

 

strona główna