WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2022/2023


    22 - 25.05.2023r. – Egzamin ósmoklasisty


   24.05.2023r. – Wycieczka do pasieki

 

24 maja przedszkolaki i uczniowie zerówki wybrały się na wycieczkę do pasieki naszego proboszcza Dariusza Roga. Zobaczyliśmy piękne, kolorowe ule, sprzęt potrzebny do produkcji miodu oraz narzędzia pszczelarskie. Dzieci podziwiały swojego katechetę w stroju pszczelarza i dużo dowiedziały się o życiu pszczół.

Dziękujemy ojcu Dariuszowi za ciekawą opowieść o swojej pasji.


   19.05.2023r. – Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku

 

19 maja przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-1 wyruszyli na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. Głównym celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa .Było oglądanie mundurów, kajdanek, przymierzanie kasków, czy kamizelki kuloodpornej. Zwiedziliśmy też areszt wraz z celami - oj, nie chcielibyśmy się tu znaleźć. Mieliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji a wycieczka wywołała tyle wrażeń, że z chęcią wybierzemy się tam jeszcze kiedyś.


   11.05.2023r. - MAMY WICEMISTRZA MATEMATYKI POWIATU PRZEWORSKIEGO

 

W czwartek 11.05.2023 r. odbył się XXI Powiatowy Konkurs Matematyczny „MISTRZ MATEMATYKI 2023” zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Przeworsku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Przeworsku.

W konkursie brało udział 50 uczniów z 15 szkół naszego powiatu, a naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII, Nicola Obłoza i Oliwia Jamroży.

Gratulujemy Nicoli która zdobyła II miejsce!!!


   28.04.2023 r. – Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

 


   25.04.2023 r. – Dzień Ziemi

 

Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych. W tym roku po apelu uczniowie klas IV -VIII z wychowawcami wzięli udział w sprzątaniu naszej miejscowości. Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie akcja przebiegała szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Po zakończeniu sprzątania przy remizie OSP odbyło się spotkanie z Panem Dominikiem Turkoszem - podleśniczym Nadleśnictwa Kańczuga. Dziękujemy Panu Tomaszowi Buremu Wójtowi Gminy Zarzecze za sponsorowanie i patronat naszej akcji. Dziękujemy Panu Wiktorowi Kobie - radnemu gminy Zarzecze oraz Panu Piotrowi Szklarzowi - sołtysowi wsi za pomoc w przygotowaniu i zrealizowaniu sprzątania.

 


   21.04.2023 r. – Dzień Ziemi w klasach młodszych

 

W piątek przedszkolaki i uczniowie klas 0-3 wyruszyli ze szkoły z wielką misją - posprzątania terenu wokół naszej szkoły. Tak uczcili zbliżający się Dzień Ziemi.


   14.04.2023 r. – Turniej OTWP

 

W dniu 14 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii klas I – IV II-miejsce zdobyła Aleksandra Słysz z kl. IV, a w kategorii klas V – VIII II-miejsce uzyskał Maciej Słysz z kl. V.

Gratulujemy!


b1.jpg

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, radości, smacznego jajka,

mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

 

Wesołych Świąt życzą: Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce


Lista dzieci przyjętych na rok szkolny 2023/2024


   21.03.2023 r. – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

 

Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Celem święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na zespół Downa.


Wyniki Rekrutacji do Szkoły Podstawowej
 im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce
 na rok szkolny 2023/2024

 

Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej

Lista dzieci przyjętych na rok szkolny 2023/2024 – s.1

Lista dzieci przyjętych na rok szkolny 2023/2024 – s.2


   14.03.2023 r. – Konkurs "Kangur Matematyczny 2023"

 

16 marca kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami matematyczno-logicznymi podczas konkursu "Kangur Matematyczny 2023".

Życzymy samych sukcesów!


  14.03.2023 r. – Dzień liczby π

 

"Podziwu godna liczba π..." 14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby π. Uczniowie wykonali projekty z ciekawostkami o tej liczbie.

Wyłoniliśmy również zwycięzcę konkursu "Uzupełnij warkocz Ludolfiny". Najlepszy okazał się Fabian Kurek z klasy 5, któremu udało się podać 77!! miejsc po przecinku z rozwinięcia dziesiętnego liczby π!

Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 4 Oliwia Obłoza zapamiętując 54 cyfry!

 


   13.03.2023 r. – Bajka pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”

 

Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-3 odwiedzili dzisiaj MOK w Przeworsku. Obejrzeli bajkę pt. Przygody zazdrosnego Liliputka. W trakcie spektaklu dzieci przypomniały sobie zasady dobrego wychowania takie jak: nie kłam, nie przechodź obojętnie, nie używaj brzydkich słów, nie zazdrość. A także profilaktyka przeciw uzależnieniom: nie dotykaj papierosa, alkoholu i tabletek.

 


   8.03.2023 r. – Dzień Kobiet

 

8 marca 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. W uroczystości brali udział uczniowie z klas III - VI, którzy śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz prowadzili akademię. Prowadzący w imieniu chłopców złożył życzenia wszystkim Paniom i koleżankom. Panie otrzymały kwiaty, a wszyscy mogli wysłuchać piosenek związanych z Dniem Kobiet.


   7.03.2023 r. – Europejski Dzień Logopedy

 

Dzisiaj obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Logopedka Bożena Górska- Ruszała i przeprowadziła w grupach przedszkolnych ciekawe zajęcia. Dzieci, dowiedziały się jaka jest rola logopedy i na czym polega jej praca. Poprzez zabawę i ruch wykonały szereg ćwiczeń usprawniających aparat mowy. Była świetna zabawa i nauka z pięknymi kolorowymi pomocami. Dziękujemy Pani Bożenie za miłe spotkanie.


   2.03.2023 r. – Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

W dniu 02.03.2023 r. uczniowie kl. V, Vl i Vlll wzięli udział w II Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczyste rozpoczęcie rajdu odbyło się w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Po wysłuchaniu prelekcji oraz krótkiej części artystycznej na temat roli Żołnierzy Niezłomnych i ich zaangażowania w walkę o niepodległą i wolną Polskę wyruszyliśmy na trasę (Zarzecze - Łapajówka -Żurawiczki). Rajd zakończył się przy Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach gdzie został odśpiewamy Hymn Państwowy oraz odczytany Apel Pamięci. Następnie zaproszeni goście, przedstawiciele władz i instytucji lokalnych złożyli kwiaty pod tablicą płk. Wojciecha Szczepańskiego - bohatera walk o niepodległość z czasów II wojny światowej a wszyscy uczestnicy uroczystości uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych minutą ciszy.

 


   21.02.2023 r. – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

Dnia 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tego właśnie dnia w naszej szkole odbyło się dyktando dla młodszej grupy wiekowej i test językowo – poprawnościowy oraz dyktando dla starszej grupy wiekowej.

Najmniej błędów, a tym samym najwięcej punktów w pierwszej kategorii zdobyła uczennica klasy VI Milena Superson, natomiast w drugiej kategorii wiekowej najlepsza okazała się Marcelina Lis z klasy VIII. Gratulujemy!

 


   16.02.2023 r. – Spektakl „Romeo i Julia”

 

W teatrze jesteśmy bezpośrednimi odbiorcami sztuki. Aktor zwraca się konkretnie do nas, wprowadza nowe zasady, nowy świat, na żywo odgrywa dla nas rolę, co jest powodem specyficznych wrażeń, których nie znajdziemy w kinie. Teatr dzięki swojego rodzaju bliskości pomiędzy aktorem i odbiorcą jest sztuką niepowtarzalną. 16 lutego mieliśmy okazję przekonać się o tym, będąc na sztuce "Romeo i Julia", graną w Domu Kultury w Przeworsku.

W sztuce tej brały udział dwie nasze uczennice Milena Superson i Iga Kamińska oraz były absolwent szkoły Kacper Superson. Gratulacje


   16.02.2023 r. – Konkurs z matematyki

 

Uczennica klasy 8 Nicola Obłoza zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu przedmiotowego KONKURSU Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego!

Gratulujemy i życzymy sukcesu w ostatnim etapie! 

 

W dniach 13.02 – 28.02.2023 r. odbędą się zapisy dzieci do klasy I, oddziału przedszkolnego i przedszkola na rok szkolny 2023/2024

 


   7.02.2023 r. – Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest pod hasłem "Działajmy razem" i promuje działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie klas 0-3 oraz przedszkolaki również włączyły się do obchodów DBI. Najmłodsze przedszkolaki omawiały historyjki obrazkowe a uczniowie klasy 0 obejrzeli 2 filmy. 321! Internet Cyberprzemoc. Pierwszy o umieszczaniu filmików nagranych przez dzieci i hejtowaniu kolegi a drugi o umawianiu się z obcymi przez Internet i umieszczaniu swoich zdjęć w mediach społecznościowych. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu potrwają do końca marca.

 


   21.02.2023 r. – Międzynarodowy Dzień Psychologa

 

1 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psychologa. Psychologowie diagnozują, opiniują, udzielają wsparcia, prowadzą terapie oraz edukują. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 0 dzisiaj spotkali się z naszą szkolną panią psycholog. Podczas zajęć pani Karolina starała się przybliżyć najmłodszym na czym polega praca psychologa. Dzieci z zaangażowaniem włączyły się do proponowanych aktywności a na koniec spotkania przygotowały dla pani psycholog niespodziankę

 


   31.01.2023 r. – Spotkanie z instruktorami sportów lotniczych i modelarskich

 

Dzisiaj odwiedził nas Pan Wacław Cwynar Prezes Fundacji Sportów Lotniczych i Modelarskich wraz z pracownikami aby zaprosić uczniów i rodziców do swojej siedziby w Łapajówce. Zorganizowali nam niezwykle ciekawy pokaz modeli: samodzielnie skonstruowanego samolotu , drona i paralotni. Może któryś z naszych uczniów zarazi się pasją i zostanie kiedyś pilotem lub modelarzem.


   13.01.2023 r. – Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

„Babuniu , Dziadziuniu, w dniu Waszego święta życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

 

13 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Maria Sopel przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola i klas 0-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości życzenia babciom i dziadkom złożyli także zaproszeni goście: proboszcz o. Dariusz Róg, radni: p.Wiktor Koba oraz p. Andrzej Jakielaszek.

Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 


   12.01.2023 r. – „A letter to Santa” II POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWY

 

12 stycznia 2023 r. odbyło się podsumowanie II Powiatowego Konkursu pod patronatem Wójta Gminy Zarzecze na list do Św. Mikołaja „Aletter to Santa” organizowany przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Przed wręczeniem nagród i dyplomów odbyły się warsztaty językowe dla przybyłych laureatów.

Wyróżnienie w tym konkursie uzyskał uczeń klasy V – Marcin Walas.

Gratulujemy!


   12.01.2023 r. – Wojewódzki Konkurs na EKO CHOINKĘ

 

12 stycznia 2023 r. odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu na Eko Choinkę organizowany przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Przed wręczeniem nagród i dyplomów odbyły się kreatywne warsztaty robienia ekologicznego mydła.

Wyróżnienie w tym konkursie uzyskał uczeń klasy V – Fabian Kurek.

Gratulujemy!


   4.01.2023 r. – Spotkanie z policjantem

 

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 4 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z policjantem asp. Piotrem Chmielem. Najmłodsi uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Pan policjant przypomniał zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: "Nie rozmawiaj...", "Nie ufaj...", "Nie wpuszczaj do domu..." oraz poinformował dzieci, do kogo mogą się zwrócić o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu. Dzieci przypomniały również numery alarmowe, pod jakie należy dzwonić, gdy będą świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Na koniec pan policjant życzył wszystkim bezpiecznych i udanych ferii.

 


2.01.2023 r. - XXVIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy historycznej

 

Wspaniała wiadomość w nowym roku…

Nicola Obłoza, uczennica kl. VIII zakwalifikowała się do ponadwojewódzkiego (III) etapu XXVIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy historycznej „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1887-1922. O granice i wolność Rzeczpospolitej”.

Nicola uzyskała bardzo satysfakcjonujący wynik, z czego cieszymy się i życzymy powodzenia na dalszych etapach rywalizacji

 


Życzenia świąteczne

 

Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.

[Cyprian Kamil Norwid, "Opłatek"]

 

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz wszyscy

Przyjaciele szkoły, przyjmijcie życzenia świąteczne:

 

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,

Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...

Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...

To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...

Noc Bożego Narodzenia…

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, by tegoroczne Święta były jednymi
z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa
i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka
i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji
i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiego dobra, życzliwości, zdrowia, pomyślności oraz samych szczęśliwych zdarzeń  w nadchodzącym Nowym Roku 2023.

Maria Sopel

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. św. Królowej Jadwigi
w Maćkówce


   22.12.2022 r. – Szkolna Wigilia

 

22 grudnia br. w naszej szkole okazał się wyjątkowym dniem. W czasie Wigilii Szkolnej obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Życzenia świąteczne wszystkim zebranym złożyła dyrektor naszej szkoły Maria Sopel. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Następnie odbyły się klasowe wigilie, w których uczestniczyli uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Najwięcej radości przyniosło wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych. Dzień ten wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.


   22.12.2022 r. – Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

22 grudnia świąteczna atmosfera wkroczyła do naszej szkoły. Nasze serca wypełniła radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszą kolędę i pastorałkę. Największe uznanie zdobyły kolędy w wykonaniu Mileny Superson (kl. 6) i Amelii Pieczko (kl. 1). Drugie miejsce zdobyła Maria Pieniążek i Oliwia Obłoza z klasy 4 a trzecie Aleksandra Słysz również z kl.4. Gratulujemy wszystkim laureatom!


   6.12.2022 r. – Międzyszkolny konkurs pt. „Choinka pachnąca piernikiem”

 

Międzyszkolny konkurs plastycznym dla uczniów z klas 4-6 pt. „ Choinka pachnąca piernikiem” był organizowany przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. 
Zaproszeni uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których własnoręcznie przygotowali i udekorowali pyszne i pachnące pierniczki. Pod koniec zajęć odbył się drugi etap konkursu, czyli wybór najładniej udekorowanych pierniczków.

 Po degustacji pierniczków Pani Dyrektor i organizatorzy wręczyli nagrody i dyplomy.

Wyróżnienia zdobyli w nim uczniowie z klasy V: Fabian Kurek i Wiktor Obłoza.

 


   7.12.2023 - VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Eko zabawki”

 

 W dniu 07 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbył się  Finał VII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko  zabawki”. Organizatorami konkursu była; Szkoła Podstawowa w Świętoniowej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Konkurs patronatem objął Starosta Przeworski,  Wójt Gminy Przeworsk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kańczuga i Sieniawa, a patronatem medialnym objęła konkurs Gazeta Jarosławska.

Uczniowie i ich rodziny wykonywali „eko – zabawki” z różnorodnych materiałów pochodzących z odpadów oraz surowców naturalnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem w którym uczestniczyło 29 szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego, a zgłoszonych prac było 80.

Wyróżnienie w konkursie uzyskał uczeń klasy V - Wiktor Obłoza.

 


   6.12.2022 r. – Wizyta świętego Mikołaja


    11.11.2022 r. - Uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości obchodzone w gminie Zarzecze

 

11 listopada - uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości obchodzone w gminie Zarzecze. W miejscowości Siennów powstał wyjątkowy mural upamiętniający mjr Ludomira Wolskiego – Majora Wojska Polskiego.

Mural powstał dzięki udzielonej dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Wspomnienie o majorze z Siennowa – mural i quest o Ludomirze Wolskim”

Zadanie realizowane jest przez Fundację Tradycyjna Zagroda oraz Skarby Dziedzictwa przy współpracy z naszą gminą.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie, pod opieką p. Iwony Węglowskiej,  wzięli udział w otwarciu muralu oraz questingu.

W efekcie rozgrywek nasi uczniowie zdobyli II miejsce drużynowo w składzie: Nicola Obłoza, Oliwia Hejnosz, Oliwia Jamroży, Malwina Kurek i Miłosz Wilk w konkursie typu questing w ramach projektu "Wspomnienie o majorze z Siennowa - mural i quest o Ludomirze Wolskim"

Gratulujemy!


   10.11.2022 r. – Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

 

11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.

Nasz szkoła również pamięta o tym wydarzeniu, upamiętniając go uroczystą akademią z krótkim pokazem artystycznym.


   8.11.2022 r. - Finał konkursu plastycznego „W poszukiwaniu atrakcji turystycznych Powiatu Przeworskiego”

 

8 listopada br. w ramach realizowanego przez Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku zadania pn. „Edukacja patriotyczna dzieci i młodzieży szkolnej poprzez konkursy”, w sali konferencyjnej Starostwa odbyły się finał Konkursu plastycznego „W poszukiwaniu atrakcji turystycznych Powiatu Przeworskiego”,

W grupie klas I – IV  III miejsce zdobył Kacper Szular z kl. III , w grupie klas V-VIII  III miejsce uzyskał Wiktor Obłoza z kl. V.

Nagrody laureatom wręczyli: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Joanna Mordarska i Wicestarosta Przeworski Jacek Kierepka.

(zdjęcia – powiatprzeworsk.pl)


   18.10.2022 r. – Wycieczka w Bieszczady

 

Korzystając z dofinansowania przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” i pięknej pogody uczniowie  klas 0-III wyruszyli w Bieszczady. Program  wycieczki   obejmował zwiedzanie Skansenu w Sanoku, gdzie dzieci zobaczyły jak wyglądały dawniej zabudowania, w których mieszkali ludzie. Następnie udaliśmy się do  Klasztoru nazaretanek w Komańczy-  miejsca internowania prymasa Wyszyńskiego. Tam siostra zakonna opowiedziała o życiu kardynała i pokazała nam miejsca jego pobytu. Największym jednak przeżyciem  dla dzieci był  przejazd kolejką gondolową nad Soliną. Był dreszczyk emocji, ale duża frajda i możliwość podziwiania pięknych widoków. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili do domów.


   17.10.2022 r. – Dzień Papieski

 

17 października w naszej szkole obyła się uroczysta akademia z okazji podwójnego święta -  XXII Dnia  Papieskiego i imienin naszej patronki – św. Królowej Jadwigi.

Pierwsza część artystyczna przybliżyła uczniom postać Jana Pawła II – od domu w Wadowicach do stolicy Piotrowej, druga zaś była hołdem złożonym Królowej Jadwidze.

Była „Barka”, wiersze i życzenia, a na koniec….papieskie kremówki.


   12.10.2022 r. – Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

12  października 2022r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela.  W dniu tym wszyscy uczniowie wyrażają swą wdzięczność za pracę swoich wychowawców i nauczycieli. Tradycyjnie były piosenki, wiersze i krótka scenka w wykonaniu uczennic z klasy VI i VIII przedstawiająca pracę nauczyciela. Na uwagę zasługiwali najmłodsi artyści z klasy 0, a w szczególności ich piosenka „Nasza pani święto ma”. Pani Dyrektor Maria Sopel podziękowała  za  pracę i zaangażowanie wręczając nagrody nauczycielom: Bożenie Pelc, Agnieszce Ochyra, Małgorzacie Dyrkacz i Agacie Kukla oraz pracownikom obsługi: Małgorzacie Szczepańskiej i Anecie Pieczko.


   12.10.2022 r. – Ślubowanie klasy pierwszej

 

12 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbyła się ważna uroczystość. Było to Pasowanie na ucznia, zwane inaczej ślubowaniem klasy pierwszej czyli uroczyste wejście pierwszaków w życie szkoły. Wydarzenie to połączone zostało z obchodami Święta Edukacji Narodowej. Samo pasowanie składało się z kilku ważnych części: dzieci powtarzały słowa ślubowania, potem pani dyrektor Maria Sopel pasowała pierwszaków na uczniów, dotykając ramion dzieci wielkim ołówkiem. Mali uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i drobne prezenty: od koleżanek i kolegów z klasy 3, od pani dyrektor i od rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali  część artystyczną, w której brały udział również starsze dzieci. Tego dnia Marcin Gołębiowski, Norbert Granda, Jakub Humeniuk, Amelia  Pieczko i Janek Walas oficjalnie stali się pełnoprawnymi uczniami


   11.10.2022 r. - Projekt czytelniczy

 

W tym roku szkolnym nasi najmłodsi uczniowie przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”

Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie oraz poznanie roli wróbli w naszym życiu.

Już we wrześniu uczniowie poznali głównego bohatera wróbelka Elemelka i autorkę książki Hannę Łochocką, stworzyli kącik tematyczny i nauczyli się piosenki. Poznali wiele ciekawostek z życia wróbli, budowy ptaków oraz atrybuty zawodu ornitologa.


   10.10.2022 r. - Światowy Dzień Drzewa

 

            Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Tego dnia w zerówce i przedszkolu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa,  nauczyły się odróżniać drzewa od krzewów oraz rozpoznawać liście i owoce drzew: kasztanowca, dębu, klonu, brzozy i jarzębiny.

 


 

   20.09.2022 r. – Dzień Przedszkolaka

 

Dzień pełen radości i dobrej zabawy – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. Nasze dzieci otrzymały dyplomy i medale Dzielnego Przedszkolaka. W tym dniu czekały na dzieci różnego rodzaju atrakcje a także słodki poczęstunek.


   19-20.10.2022 r. – Wycieczka klas IV-VIII


   6.10.2022 r. - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”

 

         Projekt jest zwróceniem uwagi na potrzebę budowania świadomości obowiązku dbania o środowisko w którym żyjemy. Realizowany będzie do końca sierpnia w zerówce i grupie przedszkolnej.

Jednym z podjętych działań było zorganizowanie akcji ekologicznej „Sprzątanie świata” z Fundacją Nasza Ziemia. Zerówkowicze i przedszkolaki wyposażone w rękawiczki i kolorowe worki, pozytywnie zmotywowane do pracy  wyruszyły posprzątać teren wokół szkoły. Najpierw został oczyszczony ze śmieci plac zabaw, boisko, parking i w końcu teren za ogrodzeniem. Tu było odpadów najwięcej. Po powrocie wszystkie śmieci trafiły do właściwych pojemników, zgodnie z segregacją odpadów. W nagrodę dzieci odpoczywały bawiąc się na placu zabaw, korzystając z pięknej jesiennej pogody.


   30.09.2022 r. - Dzień chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Dzisiaj wszystkie dziewczynki z naszej szkoły wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Była pizza i słodkości.


   23.09.2022 r. -  - Pożegnanie Lata

         W tym dniu do naszej szkoły zawitała Pani Jesień. Odwiedziła przedszkolaków i uczniów starszych klas. Pani Jesień przybyła z koszem pełnym darów i słodyczy. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.


   15.09.2022 r. - Dzień Kropki – moduł Ja i mój świat z projektu „Razem przez świat”

 

            15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystko zaczęło się od opowiastki pt: "Kropka" autorstwa kanadyjskiego pisarza książek dla dzieci - Petera H. Reynoldsa. Bohaterką jej jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej "pani od plastyki" poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. Podczas zajęć w zerówce w tym dniu powstało wyjątkowe i niepowtarzalne dzieło sztuki.


   12.09.2022 r. – Spotkanie z policjantem

 

Ważnym wydarzeniem dzisiejszego dnia była wizyta pana policjanta w naszej szkole. Najważniejszym tematem było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w szkole i w domu. Pan policjant przypomniał najmłodszym uczniom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócił uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadające elementy odblaskowe. Policjant wspomniał również o bezpiecznym korzystaniu z Internetu i doboru gier pod okiem rodziców. Takie spotkania są zawsze świetną lekcją i okazją do utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania naszych uczniów.


    1.09.2022 r. – Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 

            Nowy rok szkolny  zainaugurowała Msza Święta w kościele w Żurawiczkach. Następnie wraz z sztandarem udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Pani dyr. Maria Sopel powitała wszystkich zgromadzonych uczniów i rodziców, a szczególnie serdeczne słowa skierowała do najmłodszych, którzy pierwszy raz przekroczyli próg szkoły. 

Na zakończenie udaliśmy się do klas, gdzie wychowawcy powitali nas i podali podział godzin na najbliższe dni.

 


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

 

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

01 września 2022

8.50 - zbiórka przed kościołem pw.Matki Bożej Różańcowej w Żurawiczkach.

8.55 - wejście ze sztandarem do kościoła

9.00 -  Msza święta po mszy powrót w parach klasami za sztandarem do szkoły.

10.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i spotkania z wychowawcami


Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele !!!!

 

Rozpoczyna się właśnie nowy rok szkolny, który jak każdy niesie ze sobą nowe wyzwania.

Życzę Wam drodzy Uczniowie wiary w siebie i swoje możliwości, sukcesów i realizacji zamierzonych celów, a także poznania na swojej ścieżce edukacyjnej wspaniałych ludzi, którzy będą Was wspierać w rozwijaniu Waszych talentów i zainteresowań.

Nauczycielom życzę wytrwałości, entuzjazmu do pracy i uśmiechu. Niech każdy dzień przyniesie radość, zawodową satysfakcję i uznanie ze strony otoczenia.

A Wam drodzy Rodzice życzę jak najwięcej powodów do dumy ze swoich dzieci. Aby Wasz wkład w ich rozwój przyniósł zadowolenie i radość.

Życzę wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był bezpieczny oraz stał się źródłem pozytywnych przeżyć, sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Z wyrazami szacunku:
Dyrektor szkoły
Maria Sopel