WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022


INFORMACJA

Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

 

Więcej informacji

 


t_DSCN1036.jpg   DZIEŃ PAPIESKI

            18 października 2021 r. przeżywaliśmy w naszej szkole XXI Dzień Papieski i imieniny naszej patronki św. Królowej Jadwigi.  Tegoroczne hasło „Nie lękajcie się” nawiązywało do znanych słów św. Jana Pawła II z homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas Mszy św. na rozpoczęcie pontyfikatu. „Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

Była to szczególna okazja do bliższego poznania i  uczczenia św. Królowej Jadwigi oraz Jana Pawła II, wielkiego Polaka i Pasterza Kościoła. Przypomnieliśmy sobie wzniosłe i wyjątkowe słowa ukochanego Ojca Świętego. Wszyscy obecni na akademii zaśpiewali ulubioną  pieśń Jana Pawła II „Barkę”. Mali artyści zatańczyli krakowiaka i zaśpiewali  piosenkę „Kochamy Cię, Janie Pawle II” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre.


t_DSCN0957.jpg   Dzień Edukacji Narodowej

 

            Dzień Edukacji Narodowej, znany również pod nazwą Dnia Nauczyciela to czas, w którym uczniowie i rodzice dziękują nauczycielom, pedagogom i pracownikom szkoły za ich pracę oraz trud włożony w edukację uczniów.
Wszyscy nauczyciele wkładają dużo serca i pracy, ale szczególne wyróżnienie otrzymały: pani Agnieszka Ochyra, Bożena Płonka, Barbra Zięba oraz Małgorzata Szczepańska.


t_02.jpg   5.10.2021 r. – XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

            XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia za nami! Uczniowie klas 2-8 w pisemnym egzaminie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Ci, którzy bezbłędnie rozwiązali los z przykładami otrzymali certyfikat "Eksperta Tabliczki Mnożenia". W tym roku takim tytułem może się poszczycić 18 uczniów naszej szkoły! Gratulujemy!

 


t_DSCN0918.jpg   15.09.2021 r. – Spotkanie z policjantami


t_01.jpg   23.09.2021 r. – Piknik rodzinny- sportowe pożegnanie lata 

 

Piknik rodzinny - sportowe pożegnanie lata #szczepimysięzKGW.
Koło gospodyń wiejskich w Maćkówce zaprosiło na degustację regionalnych potraw, malowanie twarzy, zawody sportowe z nagrodami, gry i zabawy oraz możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19 szczepionkami Johnson&Johnson lub Pfizer w Szkole Podstawowej im. Św Królowej Jadwigi.

 


t_07.jpg   1.09.2021 r. – Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

           

            Nowy rok szkolny  zaingurowała Msza Święta w kościele w Żurawiczkach. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Pani dyr. Maria Sopel powitała wszystkich zgromadzonych uczniów i rodziców, a szczególnie serdeczne słowa skierowała do najmłodszych, którzy pierwszy raz przekroczyli próg szkoły.  W swoim przemówieniu wspomniała o znamiennej dacie 1 września 1939r. i o naszej pamięci i wdzięczności polskim bohaterom II wojny światowej.

W tym trudnym  epidemiologicznym  czasie życzyła wszystkim, aby nauka zdalny była tylko wspomnieniem ubiegłych lat.

Na zakończenie udaliśmy się do klas, gdzie wychowawcy powitali nas i podali podział godzin na najbliższe dni.

 


Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022

 

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. w. Królowej Jadwigi w Maćkówce informuje, że nowy rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się Mszą świętą w kościele w Żurawiczkach o godz. 9.00.  Po mszy odbędzie się spotkanie się w szkole.

 

W szkole uczniowie będą mogli korzystać z obiadów wnioski można składać
w GOPS w Zarzeczu.

 

Przypominamy uczniom i rodzicom o obowiązku zabrania ze sobą maseczki!

 

Rekrutacja

 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce na rok szkolny 2021/2022

 

Lp.

Nazwisko i imię  ucznia

1.

Gołebiowski  Marcin

2.

Granda  Norbert

3.

Humeniuk  Jakub

4.

Walas  Jan

5.

Pieczko  Amelia

6.

Jamroży Maksymilian

7.

Kałamarz  Jakub

8.

Hejnosz – Czech  Mikołaj

9.

Stecko  Wiktor

10.

Baj  Miłosz

11.

Wawro  Katarzyna

12.

Żyła  Julia

 

Rekrutacja

 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola w Szkole Podstawowej
im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce na rok szkolny 2021/202
2

 

Lp.

Nazwisko i imię  ucznia  

1.

Flak   Kornel

2.

Głąb  Marcel

3.

Jamroży  Blanka

4.

Kałamarz  Igor

5.

Kałamarz  Oskar

6.

Kuczek  Wojciech

7.

Kuźniar  Zachariasz

8.

Linek  Adam

9.

Mirkiewicz  Alicja

10.

Mirkiewicz  Natalia

11.

Mucha  Sylwia

12.

Pelc  Nikola

13.

Potoczny  Antonina

14.

Powroźnik  Wiktor

15.

Puchała  Oliwia

16.

Walas  Adam

 

 

Informacja dla Rodziców dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego

 

            Od 01 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Maćkówce w przedszkolu i  oddziale przedszkolnym zostaną wydłużone godziny zajęć dla chętnych dzieci zgodnie z zapotrzebowaniem rodziców. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 7.00- 16.00.

Od 8.00 do 13.00 zajęcia będą bezpłatne. Za każdą następną rozpoczętą godzinę opłata będzie wynosić 1 zł. płatne z góry. Za drugie dziecko chodzące do oddziału przedszkolnego 75% opłaty, a za trzecie i kolejne dziecko z rodziny 50 % opłaty.

Wyżywienie dla dzieci w oddziale przedszkolnym będzie prowadzić stołówka Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. 

 


spis.jpg