WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021


t_DSCN0908.jpg   25.06.2021 – Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

            25 czerwca zakończyliśmy ten nietypowy rok szkolny 2020/2021. Gościł na nim Wójt Gminy T. Bury, aby wręczyć najlepszym uczniom, którzy dodatkowo wykazali się pracą i zostali laureatami konkursu kuratoryjnego, stypendia. W tym roku szkolnym takie nagrody otrzymały: Oliwia Jamroży, Nicola Obłoza i Malwina Kurek. Gratulujemy!

Następnie wyróżniający się  uczniowie otrzymali świadectwa z paskiem, nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce oraz udział w konkursach. Częścią artystyczną pożegnała się z nami klasa VIII.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.


t_DSCN0835.jpg   19.06.2021 – Festyn rodzinny

 

            Po roku przerwy wznowiliśmy tradycyjny Festyn Rodzinny urządzany u nas już przeszło 20 lat. Jest to impreza poświęcona dzieciom z okazji Dnia Dziecka, Mamom z okazji Dnia Matki i tatom z okazji Dnia Ojca.

Po części artystycznej odbyły się zabawy na świeżym powietrzu. Była zjeżdżalnia, wata cukrowa, lody, loteria, kiełbaska z grilla, słodkie napoje - jednym słowem – wszystko to co tygryski lubią najbardziej.


t_DSCN0731.jpg  19.06.2021 – Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień


t_203287836_301694258332951_2141460607153852876_n.jpg   18.06.2021 – Dzień Pustej Klasy


t_DSCN0673.jpg   7.06.2021 – Święto Patrona Szkoły

 

7 czerwca odbył się Dzień Patrona Szkoły św. Królowej Jadwigi. O godzinie 8.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. a następnie w naszej szkole obejrzeliśmy piękny montaż słowno – muzyczny poświęcony naszej patronce przygotowany przez uczniów I – III.


t_DSC_1881-1536x1025.jpg   31.05.2021 - Konkurs Wokalny pt: The best Voice of Zarzecze”

 

W dniu 31.05.2021r. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu odbyło się spotkanie literacko- poetyckie, podczas którego nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom Gminnego Konkursu Wokalnego pt: The best Voice of Zarzecze” ogłoszonego przez Wójta Gminy Zarzecze.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła Milena Superson z klasy IV


1.06.2021 - Dzień Dziecka

 

1 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. W zależności od upodobań dzieci zamawialiśmy pizzę i kebaby. To święto rozciągnęło się na jedną dłuuuugą godzinę wychowawczą, na której graliśmy w gry planszowe integrujące klasę, rozmawialiśmy na różne tematy i śpiewaliśmy piosenki.

19 czerwca Rada Rodziców wraz z gronem nauczycielskim organizuje huczne obchody Dnia Rodziny. Zapraszamy!


t_DSC_1971-1536x1025.jpg   31.05.2021 – GMINNY KONKURS LITERACKO- RECYTACYJNY „MOJE SZCZĘŚCIE TO MOJA RODZINA”

 

Uczennica klasy VI  Nicola Obłoza zajęła I miejsce w konkursie literacko- recytatorskim „Moje szczęście to moja rodzina” pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Zarzecze w kategorii wiekowej IV – VI.  Nicola okazała się nie tylko pomysłowym twórcą wiersza, ale również ciekawym interpretatorem i ilustratorem obrazów poetyckich.


30.05.2021 - Dzień Bociana Białego

 

30 maja 2021r. w najmłodszych klasach obchodzony był Dzień Bociana Białego. Bocian to ptak, który zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków, w naszej tradycji i kulturze. W tym dniu dzieci poznały zwyczaje i tryb życia tych pięknych ptaków. Poznały sposoby ochrony ich piskląt i gniazd. Bocian na gnieździe zapowiada lato i wakacje więc tym bardziej jest bliski uczniom.


t_DSCN0617.jpg   28.05.2021 – Dzień Rodziny

 

            Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku szkolnym. Pełnym pięknych życzeń i wzruszeń. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły ten dzień 28.05.2021r. Na sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna. Podczas której dzieci z mocno bijącymi serduszkami zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Uroczystość przebiegła w ciepłej i serdecznej atmosferze. Po części artystycznej nadszedł czas na prezenty i słodki poczęstunek.  


t_DSCN0593.jpg   25-27.05.2021 – Egzamin ósmoklasisty


20.05.2021 - Światowy Dzień Pszczół

 

20 maja 2021 obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ – Światowy Dzień Pszczół. Uczniowie klas 0, I, II, III w ramach projektu  „Pszczoła” zapoznali się z informacjami dotyczącymi powiązań łączących  pyszne owoce i  warzywa z tymi pożytecznymi owadami; czym różni się trzmiel od pszczoły miodnej? Jak przebiega proces zapylania? Jakie są przyczyny ginięcia pszczół? Jak można chronić pszczoły? Jakie właściwości mają różne miody? Po zajęciach uczniowie na pewno nie zrobią krzywdy żadnej pszczole i będą traktować te owady z należytym szacunkiem i respektem.


13,14.05.2021 - Programy Profilaktyczne

 

            W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 13 i 14 maja  w Szkole Podstawowej w Maćkówce uczniowie klas I-III uczestniczyli w    warsztatach profilaktycznych online. Pierwsze warsztaty pt. ,,Tomek i czarny kruk-agresja i przemoc  czyli jak je kontrolować i nie dać się ponieść emocjom”  skierowane były do uczniów klas II i III i dotyczyły przygotowania dzieci do funkcjonowania wolnego od przemocy poprzez nauczenie ich kontroli negatywnych emocji, rozwiązywania konfliktów oraz rozróżniania zachowań akceptowanych i nieakceptowanych społecznie.

Drugie warsztaty pt. ,,Bezpieczne smyki – bezpieczne poruszanie się w sieci i w mediach społecznościowych”, w  których uczestniczyli uczniowie klas I i II miały na celu

wytworzenie u dzieci postaw i zachowań, które w przyszłości będą je chronić przed potencjalnymi zagrożeniami.

W trakcie warsztatów najmłodsi nauczyli  się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak  reagować w wypadku spotkania obcej osoby, jak wezwać pomoc oraz jak zachowywać się na placu zabaw, w domu i na ulicy, żeby nie zrobić sobie ani innym krzywdy. Dowiedzieli się  również , że  należy kontrolować negatywne emocje oraz doprowadzać do rozwiązywania konfliktów.


t_hdimg5c7aaff5a0de042c871268508064a1 (1).jpg   12.05.2021  – Gminny konkurs matematyczny

 

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy 7 Magdalena Słysz zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Żurawiczkach w ramach projektu " Geometrycznie Zakręceni". 

Konkurs dedykowany był dla uczniów z klas 7 i 8 z terenu gminy Zarzecze. 

W konkursie, uczestnicy  musieli się wykazać nie tylko wiedzą ale również pomysłowością i umiejętnościami praktycznymi. 

Zwycięzcy otrzymali nagrody sfinansowane przez fundację mBanku - sponsora projektu. 

Magdalenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 


t_DSCN0559.jpg   8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

 

            8 maja jest obchodzony Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To święto jest okazją do promocji czytelnictwa i bibliotek. Rozpoczyna ono trwający od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek.

W dniu 10 maja przedszkolaki odwiedziły naszą szkolną bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem biblioteki oraz z literaturą dla dzieci. Pani bibliotekarka przeczytała 3 wiersze na temat których później dyskutowali uczniowie oceniając dobre i złe zachowanie bohaterów wierszy.

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką. To właśnie w tym miesiącu, w dniach od 8-go do 15-go maja obchodzony jest "Tydzień Bibliotek"  - ogólnopolski  program, mający na celu upowszechnianie książek i czytelnictwa, podkreślający rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym.

Początek "Tygodnia Bibliotek" przypada  8 maja w "Dzień Bibliotekarza" - święto osób najbardziej zaangażowanych w rozwój czytelnictwa i związanych z książką.

Inicjatorem akcji zapoczątkowanej w 2004 roku jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek eksponujemy i co chcemy upowszechnić w świadomości społecznej.

            "Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa.
Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek.
To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy."

Autorem hasła jest Mariusz Nakielny


t_DSCN0549.jpg   Święto  Konstytucji  3  Maja

 

            30 kwietnia 2021r.  uczniowie klas 0 – III przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Konstytucji  3  Maja.  W czasie akademii poznali,  czym jest konstytucja i jakie zawarte są w niej najważniejsze prawa obywateli. Uczniowie, podczas zdalnego nauczania, uczyli się wierszy na majowe święta. Przypomnieli sobie również jakie są nasze symbole narodowe. W galowych strojach i z biało – czerwonymi chorągiewkami wspólnie zaśpiewali na zakończenie pieśń „Witaj majowa jutrzenko”.

W tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, dlatego rok 2021 ogłoszono Rokiem Konstytucji 3 Maja.

           

             Ze względu na brak możliwości udziału całej społeczności szkolnej w tradycyjnej akademii, uczniowie klasy IV i VI naszej szkoły przygotowali nagranie okolicznościowego teatrzyku kukiełkowego. Miał on na celu przybliżyć okoliczności i powody, dla których nasi przodkowie podjęli się tego doniosłego czynu i uchwalili pierwsze ogólnonarodowe prawo. Miejmy nadzieję, że taka forma przekazu rozjaśni wszystkim uczniom temat, jakim jest znaczenie konstytucji dla państwa i narodu.

Iwona Węglowska

t_2566.jpg   https://drive.google.com/file/d/1DKO_MWxfFCHqNQZMXNVPBX59lOYYw0I9/view?usp=sharing


22.04.2021 - DZIEŃ ZIEMI

 

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Od 2020 roku z powodu pandemii Covid - 19 instytucje i aktywiści proekologiczni przenieśli się do świata online i tu prowadzą akcje edukacyjne na temat zmiany codziennych nawyków. W tym roku hasło przewodnie Dnia Ziemi brzmi: "Przywróć naszą Ziemię". Na godzinach wychowawczych dowiedzieliśmy jak być EKO każdego dnia. Oto działania, które zamierzamy realizować : sortowanie odpadów, oszczędzanie energii i wody, uświadamianie innych , używanie toreb wielokrotnego użytku lub papierowych zamiast reklamówek.

Uczniowie starszych klas pozbierali śmieci.


t_IMG_20210422_090720.jpg   Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” – edycja 2021

 

Uczeń klasy III  Maciej Słysz został wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” którego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu, przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

W naszej szkole w tym roku brało udział 16 uczniów z klas II-VII. Konkurs odbył się w reżimie sanitarnym na naszej sali sportowej w dniu 22.04.2021 r. Uczniowie mieli na rozwiązanie testu 75 minut. Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek –breloczek „łamigłówkę”.

 


t_167090304_246241560544888_9074823441117784324_n.jpg  II Wojewódzki Konkurs Literacki „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

 

            Uczennice klasy VII naszej szkoły Emilia Jucha i Martyna Pieczko wzięły udział w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Emilka w formie kartki z pamiętnika opisała przeżycia Łukasza Cieplińskiego, Martynka natomiast napisała list w imieniu Łukasza Cieplińskiego do syna opisując przeżycia bohatera z więzienia. Na konkurs wpłynęło 107 prac z 42 szkół z województwa podkarpackiego. Serdecznie gratulujemy Emilce i Martynce za zaangażowanie w konkurs, włożenie dużego wkładu pracy w przygotowanie tak pięknych prac. Dziękujemy za udział w konkursie!

 


t_165024830_243033507532360_9180314993266186314_n (1).jpg   Drzewko życzliwości w gminie Zarzecze

 

            Społeczność szkolna włączyła się do akcji "Drzewko życzliwości w Gminie Zarzecze " Zainicjowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu. W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka darów na rzecz osób starszych , niepełnosprawnych z terenu naszej gminy.

 


 

b1.jpg

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, radości, smacznego jajka,

mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

 

Wesołych Świąt życzą: Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce


t_p1.jpg   26.03.2021 - Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną rozstrzygnięty.


1 miejsce Miłosz i Alex Baj, 2 miejsce Amelia i Martyna Pieczko oraz Fabian i Malwina Kurek, 3 miejsce Norbert i Wiktoria Granda oraz Marcin i Magdalena Gołębiowscy.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!


t_DSCN0442.jpg   8.03.2021 – Dzień Kobiet

 

„Zero mycia, zero prania,
zero szycia, gotowania.
Dziś Dzień Kobiet, drogie panie,
tysiąc kwiatów na śniadanie.
I niech tak już co dzień będzie,

Twoje Święto - ciągle, wszędzie!

Spełnienia marzeń z okazji Dnia Kobiet życzą chłopcy i Panowie

 


t_01.jpg   16.02.2021 - Walentynki

 

Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają
Że chcą kochać i kochają!
Zapraszamy do galerii zdjęć.


 

t_01.jpg   11.02.2021 – Bal karnawałowy

 

Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,
tańczą różne przebierańce.
Każdy przebrał się inaczej,
ten obraca się, ten skacze.


t_01.jpg   11.02.2021 - Tłusty czwartek ...


Żył sobie mały, okrągły pączek,
był lukrowany i nie miał rączek.
Miał za to smaczną brązową skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę!


t_01.jpg   9.02.2021 - Światowy Dzień Pizzy

 

            Pierwszym skojarzeniem z pizzą są Włochy, gdyż wielu uważa słoneczną Italię za ojczyznę tego dania. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ początki pizzy sięgają starożytnej Grecji. To Grecy jako pierwsi wypiekali czysty placek i polewali go oliwą. Takie placki wypiekano dużo później na kamieniu w Neapolu. Również polewano je oliwą i posypywano świeżym rozmarynem. Dopiero pod koniec XIX wieku, kiedy do Neapolu przybyła królowa Małgorzata, podano jej placek z sosem pomidorowym i mozzarelą. Tak jej posmakował, że od jej imienia został nazwany pizzą margheritą.

Pizza jest daniem smacznym, łatwym i szybkim w przygotowaniu. Jednak w każdym kraju serwuje się ją nieco inaczej. 

Na całym świecie 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodzimy to święto. Najmłodsi uczniowie z apetytem zajadali pyszną pizzę. Wspaniały zapach można było czuć przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych. 

Z pewnością możemy powiedzieć, że w Szkole Podstawowej w Maćkówce  narodziła się nowa tradycja, bardzo smaczna tradycja!!!

Znalezione obrazy dla zapytania: pizza


t_01.jpg   9.02.2021 – Dzień Bezpiecznego Internetu

       

            W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu  obchodzonego od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej.  Wydarzenie to patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów- Mateusz Morawiecki.  DBI ma na celu inicjowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu.

            W przeddzień tego święta uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa  w sieci, rozmawiali o zasadach, korzystania z Internetu. Wspólnie przygotowali i wykonali gazetkę tematyczną. 


t_DSCN0380.jpg   Pasowanie pierwszoklasistów

Dzisiaj w szkole panowała świąteczna atmosfera, ponieważ pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Najpierw klasa I, oczywiście w odświętnych strojach i biretach na głowach zaprezentowała swoje umiejętności. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.
Przed biało – czerwoną flagą i sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Maria Sopel dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie klasa I i II udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Z okazji pasowania życzymy pierwszakom dużo zdrowia, samych radosnych chwil i wielu sukcesów.


,,Mała książka – wielki człowiek”

 

W ramach kampanii,, Mała książka- wielki człowiek ” każdy uczeń klasy I otrzymał wyprawkę czytelniczą, która zawierała książkę pt ,, Pierwsze abecadło’’, poradnik dla rodziców oraz kreatywny alfabet. Celem kampanii zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Wyprawki zostały przekazane dzieciom podczas uroczystości Pasowania na ucznia  i sprawiły im wiele radości. Organizacja takich akcji sprawia uczniom wielką przyjemności oraz rozbudza dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka oraz niekończącą się pasję do czytania i zdobywania wiedzy.

 


 a55.png   dbid.png   21, 22.01.2021 – Życzenia z okazji dnia Babci i Dziadka

Kochane Babunie!
Kochani Dziadkowie
Bardzo Was wszystkich kochamy
Na nasz występ zapraszamy!!!


t_7.jpg   18.01.2021 - Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

"Jaki dziś dzień? - zapytał Puchatek.

Dziś - odpowiedział Prosiaczek.

Na to Puchatek: To mój ulubiony dzień" 

 

            18 stycznia 1882 roku urodził się autor "Kubusia Puchatka" Alan Aleksander Milne. To właśnie rocznica jego urodzin stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia "Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka".

            Tego właśnie dnia w naszej szkole Kubuś Puchatek i jego przyjaciele obecni byli na wszystkich zajęciach klas 1-3. Wraz z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu dzieci uczyły się, poznawały historię i przygody Kubusia Puchatka, bawiły się i wykonywały przeróżne zadania dotyczące misia, którego pokochały miliony dzieci na całym świecie.


t_02.jpg   11.01.2021 – Nagrody za zajęcia w ramach współpracy z Centrum Nauki Kopernik

 

W ramach współpracy z Centrum Nauki Kopernik nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach online i otrzymaliśmy profesjonalny zestaw, składający się z mikrofonu, kamerki i lampy do robienia zdjęć. Wypróbujemy ich działanie zaraz po powrocie do szkoły. Dziękujemy!!!


t_01.jpg   28.12.2020 - Szkolna Wigilia

 

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie przepełniony atmosferą radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. A w wigilijny wieczór ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Niech przez cały rok nie zabraknie zdrowia i Miłości!


t_04.jpg   Wręczenie nagród laureatom konkursu „Bezpieczna sieć”

W dniu 22 grudnia br. zostały wręczone laureatom konkursu „Bezpieczna sieć” dyplomy oraz upominki. Nagrody wręczył Pan Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze oraz Pani Anna Krzeszowska-Gwóźdź – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu.

I miejsce w konkursie zajęła Oliwia Jamroży, uczennica klasa VI Szkoły Podstawej w Maćkówce


3333.png   Akcja charytatywna dla Evy

To akcja charytatywna, w ramach której nominowani śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub piosenkę świąteczną i wpłacają minimum 10 złotych na konto Evy Korolenko prowadzone przez platformę #siepomaga


t_06.jpg   Zbiórka dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

 

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w zbiórkę dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Dzięki ofiarności wielu osób udało się zebrać dużą ilość produktów niezbędnych dzieciom. Z całego serca dziękujemy Przedszkolakom i ich Rodzicom, Sołtysowi oraz Radnym naszej wioski, Aptce RUPFARM w Zarzeczu, Związkowi Młodzieży Wiejskiej w Maćkówce, Aptece MEDEX w Zarzeczu. Dobro powraca


t_DSC_0234.jpg   27.11.2020 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka odbyło się w piątek, 27.11.2020r.

Dzieci pod kierunkiem nauczycielek przedstawiły program artystyczny w czasie którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Najważniejszym momentem uroczystości było pasowanie dokonane przez p. Dyrektor Marię Sopel.

Był to wyjątkowy dzień w życiu nie tylko głównych bohaterów uroczystości ale również ich rodziców i nauczycielek.


t_DSCN0341.jpg   27.11.2020 r. - Andrzejki przedszkolaków

 

27 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera, odbyły się tradycyjne andrzejki. Była to doskonała okazja do radosnych zabaw i tańców przy skocznej muzyce. Jednak największą atrakcją cieszyły się wróżby, w których dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Nie zabrakło lania wosku, przekłuwania serduszek z imionami i losowania karteczek z zawodami. Pod koniec zabawy pełne radosnych wrażeń dzieci odpoczęły przy słodkim poczęstunku. 

 


t_DSCN0298.jpg   Akcja charytatywna

 

Serdeczne podziękowania dla radnych gminy Zarzecze panów Wiktora Koby i Andrzeja Jakielaszka oraz pana sołtysa Piotra Szklarza za pomoc w zbieraniu darów dla Fundacji Brata Alberta w Przemyślu.

 

img20201220_21313521a.jpg   img20201220_21322185a.jpg

 

Podziękowanie za przekazane produkty żywnościowe i rolne


t_01.jpg   19.11.2021 - KONKURSU NA OPRACOWANIE LOGO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ZARZECZU.

W konkursie na opracowanie logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Zarzeczu w II kategorii wiekowej 11-17 lat

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z klasy VI Oliwia Jamroży z klasy VI.


hospicjum2.jpg

            Zachęcamy do włączenia się do akcji mikołajowej dla podopiecznych hospicjum.  Na plakacie wyszczególnione są najbardziej potrzebne artykuły. Czekamy na dary w szkole do 5.12. w godz.8.00-15.00. Dobro powraca.


IMG_2467a.JPG

 

Nasza uczennica klasy VI Oliwia Jamroży wzięła udział w gminnym konkursie patriotycznym pt.: "Ojczyzna w poezji, rysunku oraz pieśni i piosence" organizowanym przez Centrum Kultury w Zarzeczu. Nie znamy jeszcze wyników konkursu, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną i naszą nieobecność w szkole oraz możliwość uczczenia Święta Niepodległości akademią, pozwalamy sobie zamieścić  utwór pt.:"Rok 1918" Artura Oppmana w wykonaniu Oliwki.  

Film


t_listopad 009.jpg   3.11.2020  - Nauka dla Ciebie – zajęcia online

 

   Nauka dla Ciebie to wspólny Program Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego celem jest popularyzacja nauki w małych miejscowościach na terenie całej Polski.

   W ramach tego programu 3 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach online prowadzonych na żywo przez edukatorów warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia te miały formę dialogu i przy pomocy eksponatów animatorzy prezentowali dzieciom różnorodne zagadnienia  naukowe i wspólnie z dziećmi wykonywali ciekawe eksperymenty dotyczące powietrza (klasy młodsze) oraz ciśnienia (kl. 4-8).

   Po pokazie uczniowie mogli porozmawiać z edukatorami o interesujących ich kwestiach  i zadać nurtujące ich pytania.

   Były to ciekawe spotkania z nauką i kolejne doświadczenia z edukacją online.


t_DSCN0285.jpg   II Wojewódzki Konkurs o Patronce- Świętej Królowej Jadwidze

 

            W dniu 16 października br. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbył się II Wojewódzki Konkurs o Patronce- Świętej Królowej Jadwidze.

            Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Przeworskiego oraz Wójt Gminy Zarzecze.

            Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VIII noszących imię św. Królowej Jadwigi z terenu Województwa Podkarpackiego oraz uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Przeworskiego.

            Rozstrzygnięto go w trzech kategoriach tematycznych: plastycznej, literackiej oraz wiedzy o życiu i działalności św. Królowej Jadwigi.

Wręczenie nagród laureatom Konkursu poprzedziła część artystyczna w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. 

            W II edycji wzięło udział łącznie 64 uczniów: 24 w konkursie plastycznym,

25 w  konkursie literackim oraz 15 w finale konkursu wiedzy.

Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane następującym osobom:

Konkurs plastyczny (kategoria klas I-III):

I miejsce   Marcel Bielec ,SP  Żurawiczki

I miejsce   Fabian Kurek, SP  Maćkówka

II miejsce  Martyna Wojdanowska, SP  Izdebki

II miejsce  Błażej Kosior, SP Alfredówka

III miejsce  Kornelia Magoń, SP Żurawiczki

Wyróżnienia:   

Emilia Nowak,  SP  Tapin

Kajetan Kowalik, SP  Maćkówka

Aleksandra Świerk, SP Żurawiczki

Konkurs literacki (kategoria klas IV- VI):

I miejsce  Julia Magoń ,SP Zarzecze

II miejsce  Nicola Obłoza, SP Maćkówka

III miejsce  Laura Bogusz, SP Wólka Podleśna

Wyróżnienia:  

Milena Orzechowska, SP Żurawiczki

Julia Barszczak,  SP Żurawiczki

Adrian Siupik,  SP Żurawiczki

Konkurs literacki (kategoria klas VII- VIII):

I  miejsce   Maja Pszczółkowska, SP Wólka Podleśna

II miejsce   Aleksandra Drżał, SP Wólka Podleśna

III miejsce  Izabela Potoczna,  SP Tapin

Wyróżnienia:

Aleksander Dzieża SP Jagiełła

Magdalena Słysz  SP Maćkówka

Martyna Pieczko SP Maćkówka

Konkurs wiedzy:

I miejsce Drużyna SP Maćkówka

II miejsce Drużyna SP Tapin

III miejsce Drużyna SP Żurawiczki

Wyróżnienia:

Drużyna SP Dębów

Drużyna SP Zarzecze

            Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z kolei laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Przeworskiego oraz Wójta Gminy Zarzecze.

 

Barbara Zięba


t_DSCN0079.jpg   13.10.2020 – Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


2.10.2020 - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Dnia 2 października 2020 roku. obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta międzynarodową akcja ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W naszej szkole z tej okazji powstała gazeta ścienna dzięki której uczniowie mogli zapoznać się ze sposobami szybkiego liczenia. 

W tym dniu uczniowie na lekcjach matematyki rozwiązywali rozmaite zadania w formie gier i zabaw, a wszystko po to, by powtórzyć tabliczkę mnożenia i doskonale się przy tym bawić. Na koniec zajęć Komisja Egzaminacyjna przeprowadziła pisemne eliminacje do tytułu ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia " Każdy wylosował los z działaniami i ten kto w czasie 2 minut bezbłędnie go rozwiązał przechodził do etapu szkolnego. 

X Światowy Dnia Tabliczki Mnożenia był obchodzony nie tylko na lekcjach matematyki w klasach, ale stał się także wielkim szkolnym wydarzeniem. Na apelu podsumowującym X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uczniowie wyłonieni z etapu klasowego byli egzaminowani w formie ustnej ze znajomości tabliczki. Wszyscy którzy bez pomyłki rozwiązali swoje zadania otrzymali legitymację  "Eksperta Tabliczki Mnożenia" i drobne upominki.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu!

 


t_1.jpg   25.09.2020 – Dzień pustej klasy

 

            25 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do międzynarodowego święta edukacji na świeżym powietrzu nazwanego Dniem Pustej Klasy. Zgodnie z założeniami tego dnia opuściliśmy naukę w klasach na rzecz nauki w najbliższym środowisku. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasku, uczniowie klas 1-3 obserwowali owady, liście i kwiaty w ogrodzie szkolnym przez lupy i szkła powiększające. Poznawali i opisywali liście, nazwy drzew z których pochodzą i kalkowali je na kartkach.  Badali szerokość pni drzew przy pomocy miarek centymetrowych, określali ich wiek. Przeprowadzili również doświadczenie z wulkanem na piaskownicy.

            Starsi uczniowie w tym dniu postanowili zadbać o swoje zdrowie i tężyznę fizyczną w czasie gier i zabaw drużynowych na boisku szkolnym.

            Dzień Pustej Klasy sprzyjał nauce, dobrej zabawie i przyjemności wspólnego przebywania na świeżym powietrzu. Był okazją do bliskiego kontaktu dzieci z przyrodą , do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.


t_1.jpg   23.09.2020 - Spotkania z pedagogiem

 

            We wrześniu uczniowie klas I- VIII uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym. Ich celem było przypomnienie praw i obowiązków uczniów oraz zapoznanie z pracą pedagoga szkolnego.

Na uczniów czekała także miła niespodzianka w postaci gier  i zabaw pobudzających dobra atmosferę w klasie oraz integrujących grupę.


t_IMG_20200924_111702.jpg   23.09.2020 - Przedszkolaki poznają numery alarmowe


Gdy szwankuje nagle zdrowie - 112 pogotowie!
 Gdy gdzieś pożar zauważysz - 112 dzwoń do straży!
Gdy na drodze jest kolizja - 112 dzwoń policja!


t_IMG_20200922_125636.jpg   21.09.2020 - Przedszkolaki poznają znaki drogowe


Wiedzą już wszyscy - duzi i mali
Dlaczego znaki drogowe widują co dzień? Żeby bezpiecznie z dróg korzystali:
Każdy kierowca i każdy przechodzień .


t_DSCN0526.jpg   1.09.2020 - ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

 

     Po niemal półrocznej przerwie nowy rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie

1 września br. Mszą św. w kościele parafialnym. We Mszy św. uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów.

     Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną program uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego wyglądał inaczej niż zwykle. Po Mszy św. uczniowie, rodzice i nauczyciele w obecności pocztu sztandarowego wzięli udział w spotkaniu na sali sportowej, gdzie Dyrektor Szkoły Maria Sopel oficjalnie zainaugurowała nowy sok szkolny 2020/2021.

     Następnie odbyło się już tylko krótkie spotkanie uczniów z wychowawcami klas.

Barbara Zięba


Informacja dla Rodziców dzieci oddziału przedszkolnego

 

            Od 01 września 2020 roku w Szkole Podstawowej w Maćkówce w oddziale przedszkolnym zostaną wydłużone godziny zajęć dla chętnych dzieci zgodnie z zapotrzebowaniem rodziców. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 8.00- 16.00.

Od 8.00 do 13.00 zajęcia będą bezpłatne. Za każdą następną rozpoczętą godzinę opłata będzie wynosić 1 zł. płatne z góry. Za drugie dziecko chodzące do oddziału przedszkolnego 75% opłaty, a za trzecie i kolejne dziecko z rodziny 50 % opłaty.

Wyżywienie dla dzieci w oddziale przedszkolnym będzie prowadzić stołówka Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Koszty wyżywienia będą wynosić: całodzienne 10 zł (śniadanie , II śniadanie 4 zł, obiad 4 zł, podwieczorek 2 zł).

 

Spotkanie z Rodzicami odbędzie się 1 września po rozpoczęciu roku szkolnego o godz. 10.30.


Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021

 

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. w. Królowej Jadwigi w Maćkówce informuje, że nowy rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się Mszą świętą w kościele w Żurawiczkach o godz. 9.00.  Po mszy odbędzie się spotykanie się w szkole.

 

W szkole uczniowie będą mogli korzystać z obiadów w cenie 6 zł.

Przypominamy uczniom i rodzicom o obowiązku zabrania ze sobą maseczki!


 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce na rok szkolny 2020/2021