Strona główna Kontakt

Weterynaryjny numer identyfikacyjny hodowli:
12 02 71 292
Ptaki z listy CITES z zaświadczeniami pozwalającymi na ich rejestrację

Moja hodowla to hobby, a nie biznes. Nie zależy mi na tym, by mieć najdroższe okazy, natomiast mam ptaki, które osobiście uważam za najładniejsze

Hodowlą ptaków zajmuje się od ponad 15 lat. Zaczęło się od JEDNEJ pary bażantów Mongolskich a dzisiaj mam kilkanaście gatunków bażantów i kur (widoczne po lewej), oraz 4 gatunki gołębi ozdobnych.

W hodowli ciągle zachodzą zmiany. Coś się znudzi, a tymczasem coś innego się spodoba i trudno się oprzeć pokusie zmiany listy gatunków. Nie należę do osób które wszystko wiedzą najlepiej, wszystko mają najlepsze i najbardziej rasowe. Ciągle się uczę i chętnie podyskutuje na tematy związane z moją pasją. Mam również negatywne doświadczenia z ludźmi, którzy, w przeciwieństwie do mnie, mają tylko ptaki "doskonałe" i "wystawowe". Rzeczywistość szybko weryfikuje tą jakość. Wystarczy pojechać i obejrzeć.

Spotkałem się z hodowlami, których właściciele, jak twierdzą, nie trzymają ptaków dla ich rozmnożenia, tylko dla ozdoby. W rzeczywistości najczęściej popełniają błędy hodowlane i po prostu bez powodzenia próbują rozmnażać swe ptaki, a twierdzenie, że im na tym nie zależy, to zwykłe usprawiedliwianie swych niepowodzeń.

Uważam, że największą radością dla hodowcy jest rozmnażanie swoich pupilów. Oczywiście jest to źródło wpływów, potwierdzenie umiejętności hodowlanych, ale przede wszystkim radość i przyjemność obserwowania młodych ptaków. Gdy poświęci się im wystarczająco dużo czasu, to zrewanżują się z nawiązką dając wiele radości. Co roku mam około 150 młodych ptaków - jak niektórzy górnolotnie określają - nadwyżki hodowlanej. Większość z nich trafia do innych hodowli. Chętnie dokonuje zamiany, ale również sprzedaje, także z wysyłka za pośrednictwem poczty.

Wszystkie moje pary hodowlane pochodzą od różnych hodowców i nie są ze sobą spokrewnione. Z jednej strony daje mi to gwarancję sukcesów hodowlanych, a z drugiej strony nabywając ode mnie młode ptaki masz prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że będą to pary po których dochowasz się potomstwa.

Mieszkam w Małopolsce, w okolicy Brzeska (miasta znanego głównie z browaru Okocim). Jak każdy hodowca nie tylko nie tylko chętnie rozmawiam o ptakach, ale również chętnie pokazuje posiadane ptaki. Mój e-mail: ptakiozdobne@mm.pl
Zainteresowanych oglądnieciem, bez konieczności kupowania czegokolwiek, zapraszam do kontaktu. Odpowiem na każdego maila, chociaż nie obiecuje, że zrobie to w dniu w którym go otrzymam.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie są moją własnością, są wykonane przeze mnie, a widoczne na nich ptaki pochodzą z mojej hodowli. W przypadku zainteresowania zakupem ptaków ode mnie możesz poprosić o ich zdjęcie. Otrzymane zdjęcie będzie przedstawiać konkretne egzemplarze, które potem otrzymasz.