Szanowni Rodzice!

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. L. Okulickiego w Okulicach informuje, że w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę zostają zawieszone zajęcia od dnia 25. 05. 2020 r. do dnia 07. 06. 2020 r.

Zbigniew Góra

 

Drodzy Ósmoklasiści!

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Poniżej zostały zamieszczone linki z terminami postępowania rekrutacyjnego oraz komunikat MEN w tej sprawie.Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 – plik w wersji word

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 – plik pdf

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – komunikat MENSzanowni Rodzice!

Informuję, że w dniach 28 i 27 kwietnia (tj. wtorek i środa) odbędzie się zdalne spotkanie wychowawców z rodzicami. Wywiadówka zostanie przeprowadzona przez wychowawców, którzy w dogodnej formie skontaktują się z Państwem w celu udzielenia informacji o pracy uczniów w II okresie oraz wymiany spostrzeżeń związanych z dotychczasową współpracą w ramach zdalnego nauczania.

 
Pozdrawiam

Zbigniew Góra


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek i piątek 9 i 10 kwietnia oraz we wtorek 14 kwietnia br. szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno – wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam wiele łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, zdrowia i pogody ducha, w tej niecodziennej atmosferze, w gronie najbliższych osób.

 

Zbigniew Góra

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!


Od 25. 03. 2020 r. kontynuujemy zdalne nauczanie również poprzez wykorzystanie platformy www.epodręczniki.pl. Wychowawcy klas przekażą uczniom loginy i hasła w celu zalogowania się na platformie. Nauczyciele będą prowadzili zajęcia z wykorzystaniem materiałów tam zamieszczonych. Mogą występować trudności z dostępem do platformy, dlatego będziemy w dalszym ciągu prowadzili lekcje w formie przyjętej od początku zawieszenia zajęć. Jeżeli występują u Państwa problemy związane ze sprzętem komputerowym lub dostępem do internetu proszę, aby uczniowie wykorzystywali przyjętą formę nauczania z korzystając ze strony internetowej szkoły, która w mniejszym stopniu ogranicza dostęp do przygotowanych materiałów. W sytuacjach wymagających pomocy i wsparcia proszę korzystać z kontaktów z wychowawcami za pośrednictwem zamieszczonych adresów e-mail.
Proszę uczniów o systematyczną pracę zgodnie z zaleceniami nauczycieli.


Szanowni Rodzice!

 

W związku z zawieszeniem zajęć proszę zachęcić dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy w szkole nie odbywają się zajęcia lekcyjne. Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej udostępnionych jest szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzać wiedzę. Zamieszczone są również propozycje audycji telewizyjnych dla uczniów w pasmach telewizyjnych TVP, TVP ABC i TVP Kultura.

Link: www.gov.pl

INFORMACJA


Drodzy uczniowie i rodzice! Jeśli w tym trudnym dla nas wszystkich czasie potrzebujecie wsparcia, rozmowy, zapraszamy do kontaktu zdalnego z psychologiem szkolnym:


środa: 9.00 – 12.00

tel: 534 597 401

e-mail: psycholog.kulak@gmail.com

Jak wspierać i motywować dzieci do nauki poza szkołą?

Jak rozmawiac z dziecmi o epidemii?

Jak radzic sobie ze stresem?

Co rocić z dzieckiem w domu?

Porady dla Rodziców na czas kwarantanny

Jak budować poczycie wartości u dziecka?

Lista - bezpłatne wsparcie psychologiczne

Stres - wskazówki dla Rodziców

Jak pomóc dzieciom w nauce domowej?

"Dzieci uczą się tego czego doświadczają"

Drodzy Ósmoklasiści!

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla ósmoklasistów. Codziennie od godz. 9.00 zamieszczane będą nowe zadania z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego, a o godz. 15.00 rozwiązania. Zaangażujcie się w rozwiązywanie zadań, które pomogą Wam w lepszym przygotowaniu się do egzaminów. Przygotowujcie notatki dotyczące zadań, które sprawiały Wam trudność w celu konsultacji z nauczycielami.

Link: www.cke.gov.pl#egzaminósmoklasisty#CKE#egzamin

 

Drodzy Uczniowie!

Wyznaczony termin zawieszenia zajęć lekcyjnych nie jest czasem ferii, zatem informacje i zadania dla uczniów będą podawane na naszej stronie internetowej w zakładce Zdalne lekcje.

·Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

·Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.

·Odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole, przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.

·Przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.

 

  Zdalne lekcje


32-712 Bratucice

tel. (014) 6120975
e-mail: pspokulice@xl.wp.pl