Witaj na stronie Szkoły Podstawowej!
AKTUALNE WYDARZENIA
PORTRET BABCI I DZIADKA
15 stycznia odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3. Zadaniem uczniów było wykonanie portretu babci i dziadka dowolną techniką w wyznaczonym czasie. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Poziom prac był bardzo wyrównany i wysoki. Jury po burzliwych obradach wyłoniło 23 laureatów:
SPACERKIEM PO MRĄGOWIE
21 stycznia uczniowie z klasy 1h odwiedzili powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Mrągowie. Dzieci opowiadały gdzie mieszkają i jakie są ich ulubione miejsca w Mrągowie. Następnie bawiły się w utrwalanie nazw ulic, parków, skwerów i placów Mrągowa. Na zakończenie pierwszoklasiści grali w memory "Zapamiętaj Mrągowo". Miłą niespodzianką były piękne zakładki do książek, które podarowała wszystkim uczniom pani bibliotekarka.
Anna Lullis
Emilia Walaszek
"KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE I NA OBRAZIE"
Od 15 września do 24 października trwał biblioteczny konkurs fotograficzno-plastyczny. Skierowany był do uczniów klas 4-6 i 1-3 gimnazjum naszego Zespołu Szkół. Tematem konkursu było artystyczne ujęcie książki na fotografii lub na obrazie (praca plastyczna, technika dowolna). Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie 1 zdjęcie lub 1 obraz w kolorze lub czarno-białe.
Z naszej szkoły, przy ulicy Kopernika 2, Adrian Sandach z kl. 4e zajął II miejsce w kategorii prace plastyczne, a Martyna Szamborowska z kl. 6d zdobyła wyróżnienie w kategorii fotografia.
Gratuluję!!!
Emilia Walaszek
KIERMASZ KSIĄŻEK
Od października do grudnia w bibliotece odbywał się kiermasz książek wydawnictwa Egmont. Duży wybór tytułów i atrakcyjne ceny przyciągały uczniów, rodziców i nauczycieli. Na kiermasz zapraszam ponownie w drugim półroczu.
Emilia Walaszek
KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH
9 grudnia podczas wywiadówki odbył się - tradycyjnie już w naszej szkole - kiermasz ozdób świątecznych. Rodzice, nauczyciele i uczniowie chętnie kupowali aniołki z masy solnej i makaronu. Zarobione pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby biblioteki.
Emilia Walaszek
"GWIAZDKA W BULLERBYN"
12 grudnia uczniowie klas III wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym ze znajomości książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zwyczajów i obyczajów panujących w Szwecji.
Jury konkursowe miało duży problem, jednak wybrało 3 zwyciężczynie z kl. 3e:
Marysię Zdankowicz
Gabrysię Dębowską
Maję Gałązkę
Gratuluję!
Emilia Walaszek
CHOINKA Z PAPIEROWEJ WIKLINY
15 grudnia odbyły się w bibliotece warsztaty dla nauczycieli. Przedmiotem zajęć było wyplatanie z gazet - papierowa wiklina. Ze zwykłej makulatury, czyli szarych lub kolorowych gazet i ulotek zwiniętych w rurki można wyplatać ozdoby. Uczestnicy warsztatów poznali technikę zwijania papierowych rurek. Następnie każdy stworzył piękną choinkę.
Emilia Walaszek
KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ
Nasza Szkoła Podstawowa nr 1 (blok B) bierze udział w konkursie pt. "Książki naszych marzeń" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tego konkursu jest zachęcanie uczniów do czytania książek, nie tylko lektur:). Naszym wspólnym zadaniem było przygotowanie listy pięćdziesięciu pozycji, które uczniowie chętnie zobaczyliby w bibliotece szkolnej oraz nakręcenie filmiku ukazującego to, że dzieci bardzo lubią literaturę. Niestety ... w nasze progi zawitała zła wiedźma, która zaczarowała młodych czytelników. Zamienili oni ukochane książki na telefony komórkowe, laptopy, tablety, konsole itp.. Czy uda nam się zdjąć ten zły urok? Staramy się przekonać Organizatorów konkursu, że zdobyte książki pozwolą odczarować naszych uczniów i przegonić złą czarownicę.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz film.
lub
Za zmontowanie filmu dziękujemy p. Aleksandrze Jurowskiej.
Anna Lullis
Emilia Walaszek
Lista książek na konkurs "Książki naszych marzeń"
ANDRZEJKI W BIBLIOTECE
Tradycyjnie już nasza szkolna biblioteka zamieniła się w jaskinię wróżb i magii. Trzy autentyczne czarownice przepowiadały przyszłość z kart, kości, szpilek, cyfr i kubeczków. Chętnych do poznania przyszłości nie brakowało - biblioteka dosłownie pękała w szwach. A ponieważ wszystkie wróżby miały pozytywne znaczenie - uczniowie bardzo dobrze się bawili. Pamiętali także, że należy je traktować z przymrużeniem oka, gdyż bez względu na to czy wywróżyliśmy sobie bogactwo czy spełnienie marzeń - najważniejsza jest dobra zabawa!!!:-)
Emilia Walaszek
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W tym roku kolejny raz obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy kto przyszedł we wtorek do biblioteki z pluszowym niedźwiadkiem - został poczęstowany czymś słodkim. Zaś dla uczniów, którzy mieli chęć zrealizować się twórczo - odbyły się misiowe warsztaty origami. Dzieci zapoznały się z podstawami powstawania form origami. Następnie każdy uczestnik warsztatów złożył własnego misia
i pięknie go ozdobił.
Emilia Walaszek
"Mistrz Głośnego Czytania"
25 listopada 2014r. odbył się konkurs biblioteczny "Mistrz Głośnego Czytania". W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I-VI wyłonionych w eliminacjach klasowych.
Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty ulubionych książek, zaś w drugiej czytali wylosowany tekst przygotowany przez organizatorów. Poziom był bardzo wyrównany i po burzliwych obradach komisja konkursowa przyznała sześć nagród oraz tytuł Mistrza Głośnego Czytania:
kl. I - Olga Bierniukiewicz
kl. II - Julia Mosak
kl. III - Marta Majewska
kl. IV - Klaudia Gałka
kl. V - Filip Wiatrow
kl. VI - Natalia Świstak
Celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie potrzeb oraz nawyków czytelniczych uczniów.
Do zobaczenia za rok.
Emilia Walaszek
Anna Lullis
Pasowanie na czytelnika 2014
W bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Kopernika 2 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas Id, Ie, If. Pasowanie poprzedziło przedstawienie pt."Niezwykła przygoda w bibliotece" przygotowane przez uczniów klasy IIIe. Przedstawienie w zrozumiały i przystępny sposób ukazuje temat poszanowania książek wypożyczonych z biblioteki i właściwego ich użytkowania. Uczniowie przedstawili pierwszoklasistom również ciekawe wiersze o książkach.
Uczniowie z klasy III e, którzy brali udział w przedstawieniu:
Charazińska Oliwia
Dmochowska Wiktoria
Filipzik Konrad
Gogołowski Dawid
Kaliszewski Jakub
Kolińska Zuzanna
Kurbiedź Dawid
Menc Sara
Marczak Julia
Sandach Adrian
Sowul Borys
Wieczorek Amelia
Wójcik Zbigniew
Ropulewski Aleksander
Uczniowie klas pierwszych wypożyczyli do domu książki z biblioteki szkolnej i zostali zachęceni do samodzielnego przeczytania.
Lilia Szczur
"Sąd nad książką"
Uczniowie z klas V f, V d i IV d pod okiem nauczyciela biblioteki przygotowali przedstawienie oceniające wartość czytania książek i przybliżające skalę strat spowodowanych ich nie czytaniem. Uczniowie występujący w przedstawieniu wcielili się w role postaci, które nie pochwalały czytania książek z powodu braku czasu, lenistwa czy niepotrzebnej straty czasu lub możliwości zastąpienia czytania obejrzeniem filmu bądź korzystaniem z innych mediów. Drugą grupą postaci występujących były postacie promujące czytanie książek, które w bardzo przystępny sposób pokazały korzyści płynące z czytania i wpływające na rozwój dziecka. W efekcie końcowym zwyciężyły książki, bez nich nie wyobrażamy sobie nauki, zabawy i przyjemności.
Lilia Szczur